Od 17 września dwie ważne zmiany dotyczące kierowców

  • 20.01.2022, 11:19 (aktualizacja 20.01.2022, 11:35)
  • Małgorzata Kryk
Od 17 września dwie ważne zmiany dotyczące kierowców
Przypominamy, że od 1 stycznia w życie wszedł nowy taryfikator mandatów. Taryfikator wykroczeń drogowych zdążył już uderzyć po kieszeni wielu kierowców, zwłaszcza tych którzy jeżdżą zbyt szybko.

Kolejne nowe zmiany mają wejść od 17 września tego roku. Dotyczyć one będą kierowców, którzy w ciągu dwóch lat ponownie przekroczą prędkość. W takim przypadku wysokość mandatu podwoić będzie mógł sąd, o czym informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejna druga zmiana, która wejdzie w życie także od 17 września dotyczyć będzie punktów karnych, a dokładnie okresu, po którym punktowe konto kierowcy będzie się zerować. Oznacza to, że punkty karne będą usuwane z konta kierowcy dopiero po upływie dwóch lat od dnia opłacenia kary. Zatem nie ważny będzie dzień otrzymania punktów karnych, a liczyć się będzie dzień, w którym opłacimy mandat. Od tego terminu za dwa lata punktowe konto kierowcy będzie się zerować. Co ważne, gdy kierowca nie opłaci grzywny, punkty karne nie stracą ważności nigdy. Warto przypomnieć, że obecnie punkty kasują się po roku od przyznania, ale pamiętajmy, że od 17 września to się zmieni. Przypominamy, że obecnie prawo jazdy mogą stracić kierowcy, którzy przekroczyli limit 24 punktów karnych. Natomiast w przypadku nowych kierowców, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż rok taki limit nie może przekroczyć 20 punktów karnych.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe