Lubaczów. Nowy Film Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie”

  • 21.01.2022, 10:28
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Nowy Film Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie” Ks. Mariusz Pastuszak
„Nieistniejące wsie Roztocza Wschodniego - Grochy, Kuryje, Żuki”- taki tytuł nosi film, którego premiera odbyła się (20.01) W Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie.

Za jego produkcję odpowiada Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie” z Lubaczowa.

Film opowiada o historii regionu lubaczowskiego, czasami bardzo trudnej, mówi Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Zenon Swatek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ideą twórców było, aby zachować pamięć o ludziach żyjących w tych wsiach przed laty, ale także pokazać widzom pozostałości po dawnych zabudowaniach gospodarczych. Każdy z nas może zaobserwować zmiany w przyrodzie, świadczące o tym, że teren był kiedyś zagospodarowany przez człowieka, podkreśla leśniczka biorąca udział w filmie, Małgorzata Kaczorowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównym bohaterem obrazu jest przyroda. Twórcy filmu chcieli zaprezentować miejsca nieoczywiste, mówi etnolożka, autorka scenariusza i reżyserka, Regina Solarz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Film „Nieistniejące wsie Roztocza Wschodniego- Grochy, Kuryje, Żuki” miał swoją premierę również online, na profilu facebookowym Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie” oraz Powiatu Lubaczowskiego.

Katolickie Radio Zamość objęło Patronatem Medialnym to wydarzenie.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe