Gratulujemy! Bardzo udany rok dla zamojskiego Agrosu

  • 21.01.2022, 12:58 (aktualizacja 21.01.2022, 14:28)
  • Małgorzata Zaręba
Gratulujemy! Bardzo udany rok dla zamojskiego Agrosu
Miesiąc styczeń to okazja, by podsumować osiągnięcia sportowe reprezentantów zamojskiego Agrosu. Zawodnicy brali udział w licznych zawodach rangi ogólnopolskiej, europejskiej oraz światowej, gdzie łącznie zdobyli aż 24 medale.

Sukcesy sportowe i rekordy życiowe nie byłyby możliwe oczywiście bez zaangażowania samych zawodników i cennych wskazówek, których na co dzień swoim podopiecznym udzielają trenerzy Agrosu. O zawodach, jakie udało się w minionym roku zorganizować klubowi na naszym terenie powiedział Konrad Firek, prezes KS Agros Zamość.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

KS Agros Zamość to sześć sekcji. W lekkiej atletyce, zapasach, sumo, podnoszeniu ciężarów, kolarstwie i łucznictwie klub reprezentuje liczne grono zawodników. O ilości zdobytych medali w 2021 roku informuje Konrad Firek.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Zajęcia klubowe odbywają się głównie na obiektach zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jednak czterech zawodników klubu dzięki wysokim wynikom wchodzą w skład Kadry Narodowej, dlatego ich treningi głównie odbywają się w wyspecjalizowanych ośrodkach sportowych w Polsce. Ten kto interesuje się sportem wie, że do grona utalentowanych zawodników, których możemy oglądać na wielkich sportowych arenach należą sprinterzy: Dominik Kopeć, Patryk Krupa, Monika Romaszko, Martyna Seń, dyskobol Jakub Lewoszewski czy sztangistki: Emila Rechul, Klaudia Luterek. W Zamościu cieszącą się największym zainteresowaniem jest „królowa sportu” - lekkoatletyka. To właśnie w tej dyscyplinie zawodnicy mają najliczniejsze zasługi.

Warto podkreślić, że na Mistrzostwach Świata U20 w Nairobi reprezentacja Polski w składzie: Dominik Łuczyński, Jakub Pietrusa, Oliwer Wdowik oraz Patryk Krupa z wynikiem 38,90 sek ustanowiła nie tylko rekord Europy, ale także zdobyli brązowy medal dla Polski. W tym wspaniałym gronie znalazł się reprezentant Agrosu wspomniany Patryk Krupa, a od tego roku w szeregi Agrosu dołączył także wchodzący w skład sztafety na MŚ Jakub Pietrusa.


loadingŁaduję odtwarzacz...


Konrad Firek podkreślił, że nowy zawodnik Agrosu jest także członkiem Kadry Narodowej, dlatego głownie będzie on trenował w ośrodkach szkoleniowych w Polsce.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Konrad Firek zdradził do jakich aktualnie zawodów przygotowują się reprezentanci klubu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jakich zawodach udział wezmą kolarze?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbliżającą się wielką imprezą kolarską, która zgromadzi dużą rzeszę zawodników jest majowy Puchar Polski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najbliższym wydarzeniem sportowym, jakie odbędzie się w Zamościu będą Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w łucznictwie. Podopieczni Leszka Stempla zmierzą się z najlepszymi zawodnikami już w marcu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nabór do klubu prowadzony jest cały rok, dlatego prezes klubu zachęca wszystkie osoby lubiące sport do zapisów na ciekawe zajęcia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy osiągniętych sukcesów, a na 2022 rok życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i kolejnego wielkiego dorobku medalowego.

Więcej o podsumowaniu roku i osiągnięciach jakich dokonali reprezentanci Agrosu będzie można usłyszeć na antenie naszego radia w poniedziałek (24.01) w audycji "Rozmowa dnia" o godz. 8.40 i 15.40, na którą serdecznie zapraszamy.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe