Przeżywamy XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów

  • 25.01.2022, 10:33 (aktualizacja 25.01.2022, 11:13)
  • Joanna Mazurek
Przeżywamy XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów
Do zabrania głosu w nim Ojciec Święty zaprasza wszystkich chrześcijan. Przypominamy, że na stronie internetowej naszej diecezji dostępne są materiały, z których można korzystać podczas obrad parafialnych, dekanalnych i ponad parafialnych grup synodalnych.

Jak tłumaczy koordynator prac synodalnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. dr Sławomir Korona, jest ich kilka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Temat XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Głównych zagadnień do konsultacji jest dziesięć.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Specjalna modlitwa w intencji prac synodalnych zawarta jest w dokumentach dostępnych na stronie internetowej naszej diecezji, ale koordynator synodu zachęca także do innych form modlitwy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na stronie www.diecezja.zamojskolubaczowska.pl, w zakładce „Synod 2021-2023”, mogą też Państwo znaleźć homilie Biskupa Diecezjalnego, ks. bp. Mariana Rojka, na temat „Synod w Kościele diecezjalnym”. Zachęcamy do uważnego odczytania słów pasterza naszej diecezji.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe