Comiesięczne nabożeństwa ku czci bł. ks. Zygmunta Pisarskiego

  • 27.01.2022, 13:15 (aktualizacja 27.01.2022, 13:25)
  • Joanna Mazurek
Comiesięczne nabożeństwa ku czci bł. ks. Zygmunta Pisarskiego
Parafia w Gdeszynie zaprasza na comiesięczne nabożeństwa ku czci bł. ks. Zygmunta Pisarskiego. Odbywają się one w ostatnie soboty miesiąca, w czasie letnim o godzinie 17.00, w a zimowym o godz. 16.00.

Chociaż błogosławiony kapłan z Gdeszyna najbardziej kojarzony jest jako patron pojednania, obecny proboszcz parafii podkreśla, że warto zwracać się do niego z różnymi potrzebami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że bł. ks. Zygmunt Pisarski poniósł męczeńską śmierć z rąk hitlerowców 30 stycznia 1943 r. w Gdeszynie, gdzie przez wiele lat był proboszczem. Został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w Warszawie 13 czerwca 1999 r. w gronie 108 polskich męczenników.

 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe