Lubaczów. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  • 28.01.2022, 10:29
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu Krzysztof Probola
Już po raz dziesiąty Miejska Biblioteka Publiczna jest organizatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu (26.01).

W ramach wydarzenia odbyło się otwarcie wystawy „Każda ofiara ma imię” wypożyczonej z Muzeum w Bełżcu oraz wykłady dla młodzieży szkolnej, które poprowadziła Kierownik Sekcji ds. Obsługi Zwiedzających i Edukacji, Ewa Koper.

Na wystawie prezentowane są sylwetki zamordowanych w obozie zagłady w Bełżcu.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, jest wydarzeniem, które ma już wieloletnią tradycję, informuje Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, Katarzyna Pelc - Antonik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W organizację obchodów włączyło się wiele podmiotów z terenu Powiatu Lubaczowskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa będzie dostępna w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie do 18. lutego (br.). Można ją zobaczyć również w wersji wirtualnej, na stronie internetowej www.mbp.lubaczow.pl.

 

Przedstawiciele podmiotów biorących udział w obchodach (27.01), upamiętnili także lubaczowskie ofiary holokaustu poprzez złożenie wiązanek kwiatów i zniczy na „Plebańskim polu” obok Dachnowa.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe