Dane statystyczne 2021 roku na zamojskich drogach

  • 28.01.2022, 10:40 (aktualizacja 28.01.2022, 11:36)
  • Małgorzata Zaręba
Dane statystyczne 2021 roku na zamojskich drogach
Wspólne działania zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu mają na celu poprawę bezpieczeństwa infrastruktury drogowej w naszym mieście. Analizując dane statystyczne z 2021 roku wiemy, gdzie w Zamościu dochodziło do największej liczby zdarzeń drogowych, a wiec które miejsca są niebezpieczne.

W roku ubiegłym dużą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym Policja odnotowała na rondzie Honorowych Dawców Krwi. Jednak w porównaniu z latami ubiegłymi na tym rondzie zauważalny jest znaczny spadek kolizji, o czy informuje Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Nowak dodał, że spadek kolizji na tym rondzie zauważalny jest od momentu wprowadzenia nowej organizacji ruchu.


loadingŁaduję odtwarzacz...


Jakie kolejne skrzyżowanie należy uznać za niebezpieczne?
loadingŁaduję odtwarzacz...


W minionym roku znaczna ilość kolizji miała miejsce także na skrzyżowaniu przy zamojskim kinie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do kolizji w roku ubiegłym dochodziło także na os. Karolówka oraz przy wyjeździe z ulicy Królowej Jadwigi.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Aby zwiększyć bezpieczeństwo w mieście w tym roku remontu doczeka się Zachodnia Obwodnica Zamościa na ul. Dzieci Zamojszczyzny, gdzie obecnie zauważalne są utrudnienia w ruchu. Biegnące wzdłuż tej obwodnicy skrzyżowania, gdzie w 2021 roku odnotowano dużą ilość kolizji zostaną przekształcone w ronda o ruchu okrężnym. Co warto podkreślić poziom bezpieczeństwa na zamojskich drogach jest odczuwalny, zwłaszcza przez niechronionych uczestników ruchu. Dowodem na wzrost bezpieczeństwa pieszych są dane statystyczne, które ukazują, że w 2021 roku nie odnotowano zdarzeń śmiertelnych z udziałem pieszych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bezpieczeństwo pieszych zwiększane jest m.in. przez doświetlanie oznakowanych przejść dla pieszych czy wyposażanie przejść w dodatkowe elementy świetlne typu kocie oczka. Są to nowoczesne przejścia, które znajdują się m.in przy Szkole Podstawowej Nr 4 oraz przy Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe