Marcin Nowak

  • 03.02.2022, 08:30 (aktualizacja 03.02.2022, 09:27)
  • Małgorzata Zaręba
Marcin Nowak
Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu

Wspólne działania zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu mają na celu poprawę bezpieczeństwa infrastruktury drogowej w naszym mieście. Analizując dane statystyczne z 2021 roku w audycji „Rozmowa dnia” Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu zdradzi w jakich miejscach na trenie naszego miasta doszło do największej liczby zdarzeń drogowych, a wiec które miejsca uchodzą za niebezpieczne.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w 2021 roku na terenie naszego miasta zrealizowano wiele inwestycji drogowych. Jedną z nich była przebudowa nawierzchni na Placach Stefanidesa i Wolności oraz ulicy Łukasińskiego. Przebudowano także skrzyżowania w ronda o ruchu okrężnym u zbiegu ulic: Sadowej, Piłsudskiego i Peowiaków oraz przy II Liceum Ogólnokształcącym. Dużą inwestycją, gdzie poprawiły się warunki drogowe do Lublina i stolicy była także przebudowa ul. Piłsudskiego. Tam pojawiła się sygnalizacja świetlna, wyposażona w dotykowy przycisk dla pieszych., gdzie znacznie zwiększyło się bezpieczeństwo

Natomiast w roku bieżącym na ternie Miasta Zamość zrealizowane będą dwie ważne inwestycje. Wyremontowany będzie odcinek od ul. Dzieci Zamojszczyzny wzdłuż ZOO, wraz z odcinkiem ul. Męczenników Rotundy do przejazdu kolejowego. Z kolei od Al. 1 Maja do granicy miasta przy ul. Szczebrzeskiej zostanie przeorganizowany ruch: powstaną nowe ronda, zatoki do kontroli ruchu oraz nowe ścieżki pieszo- rowerowe. Z rozmowy dowiemy się jakie prace w zakresie płynności ruchu zostaną wykonane w roku bieżącym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe