Lubaczów. Ksiądz Idzi Radziszewski - „Wizjoner i realista”

  • 03.02.2022, 11:13
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Ksiądz Idzi Radziszewski - „Wizjoner i realista”
Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie jest organizatorem spotkania autorskiego z ks. prof. dr. hab. Antonim Dębińskim oraz prof. dr hab. Magdaleną Pyter.

Wydarzenie jest związane z promocją książki „Wizjoner i realista. O Idzim Radziszewskim - twórcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”. Publikacja wydana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski, przybliża sylwetkę pierwszego rektora lubelskiej uczelni, jego niezwykłe i pełne poświęceń starania o utworzenie uniwersytetu. Wydana jest w formie albumu i zawiera kontekst społeczny, polityczny i religijny, w którym osadzona została postać pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Autorami publikacji są pracownicy badawczo-dydaktyczni Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Podczas tworzenia publikacji przyświecała im myśl, aby publikacja dotarła do czytelników zarówno w kraju jak i za wschodnią granicą, mówi Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, Katarzyna Pelc – Antonik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomysł na organizację spotkania zrodził się podczas Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który odbywał się w Lubaczowie w listopadzie ubiegłego roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie odbędzie się 4 lutego o godz. 17:00 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe