Dane statystyczne ze stycznia na drogach powiatu zamojskiego

  • 07.02.2022, 11:01 (aktualizacja 07.02.2022, 11:15)
  • Małgorzata Kryk
Dane statystyczne ze stycznia na drogach powiatu zamojskiego
Od 1 stycznia w życie wszedł nowy taryfikator mandatów, zwłaszcza dotkliwy jest on dla kierowców, którzy lubią szybką jazdę. Co się zmieniło na polskich drogach od czasu wprowadzenia nowych przepisów dla kierowców? Przede wszystkim jeżdżą oni ostrożniej i wolniej i zauważalny jest spadek zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. A jak wyglądało bezpieczeństwo w ruchu drogowym w miesiącu styczniu na terenie powiatu zamojskiego?

Z policyjnych statystyk wynika, że doszło do 3 wypadków, które miały miejsce w Płoskiem i Łabuniach oraz na ul. Hrubieszowskiej w Zamościu. Dwa z tych zdarzeń drogowych dotyczyły potrącenia pieszych. O szczegółach tych wypadków informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...St. asp. Dorota Krukowska – Bubiło dodała, że minionego miesiąca oprócz wypadków doszło także do 90 kolizji, a jakie były ich przyczyny?loadingŁaduję odtwarzacz...


W styczniu policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali także 19 nietrzeźwych kierowców i doszło do sporej liczby wykroczeń, których główną przyczyną była nadmierna prędkość.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Minionej soboty i niedzieli (5-6.02) na drogach naszego województwa prowadzona była policyjna akcja „Prędkość”. W najbliższym czasie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe dotyczące właśnie prędkości, ale nie tylko. Mundurowi za pomocą alkomatów mierzyć będą także stan trzeźwości kierowców oraz zachowania w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi na drogach.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe