Lubelscy seniorzy w akcji – podsumowanie projektu

  • 03.01.2017, 11:44 (aktualizacja 03.01.2017, 13:00)
  • Łukasz Kot
Lubelscy seniorzy w akcji – podsumowanie projektu
Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II i Katolickie Radio Zamość zorganizowało spotkanie, na którym podsumowano realizację projektu ,,Lubelscy Seniorzy w Akcji”.

Projekt miał na celu wspieranie inicjatywy aktywności społecznej i zawodowej osób starszych. Był skierowany do osób, które przekroczyły 60 rok życia - mówi ks. Krystian Bordzań, dyrektor KRZ.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie zajęć znalazła się m. in. nauka obsługi komputera, prowadzenia budżetu domowego, zajęcia dla opiekunów osób starszych oraz szkolenia psychologiczne i coachingowe. Zajęcia medyczne prowadziła pielęgniarka Grażyna Mroczka, szefowa Caritas w Lubaczowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zajęcia pozwalały interesująco spędzić czas, poszerzyć swoje zainteresowania i pozyskać nowe umiejętności. Stanowiły możliwość do podjęcia wspólnej dyskusji oraz dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniami. Była to dobra okazja, by poznać ciekawych ludzi i nawiązać kontakty. O tym, co najbardziej zapadło w pamięci uczestników projektu dzielą się Grażyna Pomorska i Helena Bełz z Zamościa oraz Zofia Różycka ze Zrębu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Kozłowski emerytowany nauczyciel informatyki prowadził zajęcia komputerowe, które dla wielu były pierwszym spotkaniem z multimediami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednym z trenerów w projekcie była Anna Sikorska, której zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Udział w projekcie ,,Lubelscy seniorzy w akcji” był bezpłatny. Swoimi wrażeniami po jego realizacji dzielą się pani Amelia ze Skokówki oraz panowie Fryderyk i Władysław z Zamościa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Katolickiego Radia Zamość, opiekun projektu widzi wielki potencjał w seniorach, dlatego dzieli się kolejnymi pomysłami na współpracę z nimi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2016

Łukasz Kot

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe