Europejski Zielony Ład - na czym polega?

  • 17.02.2022, 12:03
  • Joanna Mazurek
Europejski Zielony Ład - na czym polega? źródło: pixabay.com
W założeniu ma przekształcić Unię Europejską w obszar neutralny klimatycznie, ale u wielu rolników budzi niepokój. Strategia pod nazwą „Europejski Zielony Ład”, bo o niej mowa, będzie miała wpływ na ważne obszary gospodarki.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska w maju 2021 roku przyjęła Plan działania na rzecz eliminacji zanieczyszczeń wody, powietrza i gleby, który przedstawia zintegrowaną wizję świata do 2050 roku. Chodzi o zredukowanie zanieczyszczenia środowiska do poziomów, w których nie będą już one szkodliwe dla zdrowia ludzkiego i naturalnych ekosystemów. Mówi przewodniczący senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi senator Jerzy Chróścikowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej informacji na temat Europejskiego Zielonego Ładu usłyszą Państwo wkrótce w dwóch audycjach na antenie Katolickiego Radia Zamość: Agrokwadrans w najbliższą (19.02) sobotę o godzinie 14.15 oraz Rozmowa Dnia w poniedziałek (21.02) o godz. 8.40 i 15.40. Zachęcamy do wysłuchania.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe