Edward Słoniewski, Andrzej Dziaduszek

  • 04.01.2017, 11:37
  • Małgorzata Kryk
Edward Słoniewski, Andrzej Dziaduszek
prezes Oddziału Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Zamościu przewodnik turystyki pieszej i kolarskiej w Zamościu

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Zamościu to stowarzyszenie, które zrzesza turystów i krajoznawców. Głównym jego celem jest upowszechnianie turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa. Sympatyków pieszych i rowerowych wypraw jest wielu, dlatego tak często w naszym regionie odbywają się różnego rodzaju rajdy. Kalendarz wydarzeń minionego 2016 roku był bogaty w rajdy piesze i autokarowe ponieważ turyści mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych zakątków Roztocza. W "Rozmowa dnia" Edward Słoniewski, prezes Oddziału Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Zamościu powie do kogo adresowane są rajdy, jakie wymogi formalne należy spełnić aby zostać członkiem ZPTTK oraz jakie atrakcje towarzyszą organizowanym wydarzeniom.
Rajdy to wspaniała forma wypoczynku i ciekawy sposób na spędzanie czas wolnego ponieważ obserwując przyrodę możemy dostrzec jej piękno. Wędrując po zakątkach Roztocza możemy dostrzec urok zmieniających się pór roku. Wiosną przyroda budzi się do życia, a latem wsłuchując się w szum otaczających drzew możemy usłyszeć śpiew ptaków. Z kolei na przełomie września i października możemy dostrzec "złotą polską jesień", a zimą, kiedy jest chłodno roztoczańskie lasy tworzą piękny krajobraz. Drzewa pokryte są białym puchem, a na szlakach możemy zaobserwować ślady dzikich zwierząt. To właśnie przyciąga turystów do spacerowania po naszych terenach Roztocza. Podczas rajdów uczestnicy mogą nie tylko zaobserwować piękno otaczającej przyrody, poznać ciekawe osoby, ale również miło spędzić czas wolny. W "Rozmowie dnia" Andrzej Dziaduszek, przewodnik turystyki pieszej i kolarskiej opowie o 65. Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy. W tym wielkim wydarzeniu wzięli udział kolarze z Polski i za granicy, którzy poruszając się na rowerach pokonali długi dystans kilometrów. Jakie wędrówki czekają na sympatyków Roztocza w 2017oku? Zapraszamy do posłuchania rozmowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...
7 r.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe