Kolejny start Moniki Skinder. W Norwegii rywalizuje w młodzieżowym czempionacie globu

  • 24.02.2022, 14:15 (aktualizacja 24.02.2022, 14:38)
  • Małgorzata Zaręba
Kolejny start Moniki Skinder. W Norwegii rywalizuje w młodzieżowym czempionacie…
W niedzielę (20.02) zakończyły się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, w których debiutowała Monika Skinder. 20 - letnia zawodniczka MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, która jeszcze w poprzednim sezonie była juniorką, jako jedyny zawodnik z Lubelszczyzny reprezentowała Polskę w Igrzyskach.

Monika swój udział na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich zaczęła od 42. miejsca w sprincie techniką dowolną. Kolejny start to bieg na 10 km stylem klasycznym, który zakończyła na 49.lokacie. Wielkie nadzieje środowiska sportowego upatrywane były w team sprincie z Izabelą Marcisz, które ostatecznie skalsyfikowane zostały na 9 miejscu. Wynik ten został doceniony i zauważony przez Polski Związek Narciarski ponieważ był to najwyższy rezultat sportowy uzyskany przez zawodników biegów narciarskich w Pekinie. Co istotne na wyniki Moniki Skinder wpłynąć mogło osłabienie organizmu ze względu na przebytą wcześniej chorobę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z IO z Pekinu Monika Skinder udała się na 45. edycję Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym do Norwegii Dzisiaj (24.02) o godz. 13.15 Monika Skinder w kategorii młodzieżowców zmierzyła się w biegu klasycznym na 10km.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Waldemar Kołcun podkreślił, że Monika Skinder jest utalentowaną zawodniczką i dwukrotną medalistką Mistrzostw Świata. Jej talent i zdobyte doświadczenie dają jej spore szanse na zdobycie medalu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Monika Skinder po zakończonych IO potrzebuje czasu na regenerację, jednak nie ma go zbyt dużo, bo za trzy dni czeka ją sprint w stylu dowolnym. Z Norwegii reprezentantka Tomaszowa Lubelskiego uda się na zawody Pucharu Świata do Finlandii. Tam nasza zawodniczka, reprezentująca nasz region ma szanse znaleźć się gronie najlepszej trzydziestki.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Najbliższymi zawodami, które odbędą się w naszym kraju i weźmie w nich udział Monika Skinder będą Mistrzostwa Polski. W tych zmaganiach zaprezentują się także narciarze MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, którzy mają spore szansę medalowe w biegach sztafetowych. Natomiast Monika Skinder powalczy o medal w biegach indywidualnych. Waldemar Kołcun pokreślił, że dla zawodników z Tomaszowa Lubelskiego udział w tak prestiżowej randze zawodów na czele z Moniką Skinder to wielki zaszczyt.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Monice Skinder życzymy dużo powodzenia w zbliżających się startach, a reprezentantom MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski serdecznie gratulujemy, bo w ubiegłym tygodniu (w dn.15-19.02)podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2022 zdobyli aż 11 medali (4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe).

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe