26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” - podsumowanie

  • 14.03.2022, 10:02 (aktualizacja 16.03.2022, 09:43)
  • Łukasz Kot
26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” - podsumowanie Fot. Centrum Kultury Filmowej STYLOWY
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in JE Ks. Bp Marian Rojek Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” dobiegły końca, pokazują, że kino i wydarzenia filmowe są nam potrzebne również w czasie trudnym i niespokojnym. Podczas przeglądu, w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu,  odbyło się 7 filmowych spotkań, które zgromadziły, niemałą bo 300 osobową widownię. Projekcjom filmowym towarzyszyły prelekcje filmoznawców i teologów, ale przede wszystkim długie dyskusje i rozmowy o problemach i zagadnieniach, które łączą ludzi niezależnie od kraju, w którym się żyje.

Ważnym punktem 26. Sacrofilmu było spotkanie filmowe z Krzysztofem Zanussim zatytułowane „Cuda-niewidy, czyli o nadprzyrodzoności na ekranie”. Reżyser odnosząc się do swojej najnowszej produkcji filmowej, analizował zagadnienia tajemnicy, metafizyki i transcendencji w życiu ludzkim.

Wśród gości tegorocznego przeglądu znaleźli się: ks. prof. Marek Lis, o. Marek Kotyński, Rafał Bryll, ks. Antoni Skałba (Festiwal „Kino i pojednanie” w La Salette). W spotkaniach online wzięli udział: Vladyslaw Robski - twórca ukraińskiego dokumentu „Nie żyje dla wojny” oraz Arnaldo Casali z festiwalu „Popoli e religioni” w Terni.

Prezentowane filmy, których akcja rozgrywała się w różnych kręgach kulturowym, nawiązywały do tematu przebaczenia, poświęcenia, miłości, sprawiedliwości, a także innych uniwersalnych i ponadczasowych wartości.

26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” odbyły się w dniach 6-10.03.2022. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JE Ks. Bp Marian Rojek Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość, prof. Krzysztof Zanussi. Organizatorami 26. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Parafia pw. św. Antoniego w Dyniskach. Wydarzenie współfinansowano ze środków: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Gminy Zamość, Gminy Ulhówek, Starostwa Powiatowego w Zamościu.

CKF

Łukasz Kot

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe