Budomierz. Pomoc przy granicy

  • 16.03.2022, 14:00
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Budomierz. Pomoc przy granicy Ks. Mariusz Pastuszak
Na przejściu granicznym w Budomierzu organizowana jest pomoc uchodźcom.

Wolontariusze, służby mundurowe, koła gospodyń oraz pracownicy administracyjni z powiatu lubaczowskiego pomagają uchodźcom z Ukrainy. Wszystkie działania skoordynowane są po to, by zapewnić potrzebującym pomoc, ale i poczucie bezpieczeństwa, podkreśla Wójt Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do pracy zgłosili się wolontariusze nie tylko z Powiatu Lubaczowskiego, ale też z innych rejonów Polski i z za granicy. Przyjechali by pomóc potrzebującym i by wspierać przyjaciół po ukraińskiej stronie granicy, mówi wolontariuszka, Ewelina Staszałek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomoc, polega nie tylko na dostarczaniu pożywienia i ciepłych napoi ale również na transporcie do miejsc docelowych lub zapewnieniu tymczasowego noclegu w miejscach do tego przygotowanych.

 

 

 

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe