Budomierz. Działalność Caritas Polska na granicy

  • 16.03.2022, 15:17 (aktualizacja 16.03.2022, 15:25)
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Budomierz. Działalność Caritas Polska na granicy Ks. Mariusz Pastuszak
Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi od kilkunastu dni w wyjątkowy sposób pomaga na polsko-ukraińskich przejściach granicznych.

Ta pomoc jest niezwykle ważna, ponieważ wspierani są ci, którzy tego najbardziej potrzebują. Wolontariusze Caritas na granicy zapewniają pomoc doraźną, mówi Dyrektor Caritas Polska, Ks. Marcin Iżycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie jest to jednak jedyna forma pomocy Ukraińcom. Caritas Polska przekazała już Caritas na Ukrainie ponad pół miliona złotych. Dodatkowo uchodźcy, którzy znaleźli się na terenie naszego kraju mogą liczyć na wsparcie fizyczne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy może włączyć się w pomoc Caritas, np. poprzez ufundowanie Paczki dla Ukrainy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomoc skierowana jest także do dzieci. Na prośbę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Caritas Polska przyjmuje w Polsce dzieci z ukraińskich domów dziecka i dzieci z niepełnosprawnościami.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe