Lekkoatleci zamojskiego Agrosu przygotowują się do letniego sezonu

  • 17.03.2022, 13:11 (aktualizacja 17.03.2022, 13:24)
  • Małgorzata Zaręba
Lekkoatleci zamojskiego Agrosu przygotowują się do letniego sezonu
KS Agros Zamość to klub, który tworzy grono utalentowanych zawodników, którzy zdobywają medale rangi krajowej, europejskiej i światowej. Oczywiście o sukcesach nie można byłoby mówić, gdyby nie zaangażowanie zawodników oraz ich trenerów.

Agros słynie z wielkich osiągnięć sportowych licznego grona lekkoatletów, którzy klub reprezentują w wielu kategoriach wiekowych.loadingŁaduję odtwarzacz...


Na podziw i wielkie gratulacje zasługują juniorzy i juniorzy młodsi, a wielki talent sportowy prezentuje Martyna Seń, która podczas Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 60 m zdobyła najlepszy wynik w historii polskiego sportu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

16-letnia Martyna Seń trenuje na obiektach zamojskiego OSiR pod okiem trenera Stanisława Namiotko. Prezes klubu Konrad Firek dodał, że Złoty medal zdobyty na MP nie był zaskoczeniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obok Martyny Seń świetną formą wykazali się inni wspaniali zwodnicy, którzy co dzień trenują pod okiem Stanisława Namiotko i Dariusza Kuzdry. Do tego grona należą : Amelia Kuźniarz, Adrian Lepionka, Anna Bibik i Aleksandra Tarnowska oraz Konga Staszczuk.


loadingŁaduję odtwarzacz...

W najbliższy piątek (18.03) rozpoczną się halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, które odbędą się w Belgradzie. Polskę reprezentować będzie 23-osobowa ekipa. Wśród naszych reprezentantów jest m.in. finalistka ubiegłorocznych halowych mistrzostw Europy w biegu na 60 m przez płotki, która w Belgradzie wystąpi na płaskim dystansie 60 m Pia Skrzyszowska. W biegu na 60 m weźmie udział także liderka światowych tabel, Ewa Swoboda, a także Konrad Bukowiecki. Halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą sprzed pięciu lat z Belgradu, który w tym sezonie prezentuje doskonałą formę. Niestety w HMŚ nie wezmą udziału wicemistrz świata w skoku o tyczce, Piotr Lisek i brązowy medalista olimpijski w biegu na 800 m, Patryk Dobek. Nie zdołali oni podołać wymaganiom na halowych mistrzostwach Polski, które odbyły się w dn. 5-6.03 w Toruniu. Obaj mieli możliwość wyjazdu do Belgradu na podstawie ubiegłorocznych wyników z sezonu letniego. Piotr Lisek zdobył w Toruniu złoto, ale wymaganej normy na HMŚ nie uzyskał. Z kolei Patryk Dobek przed rokiem był rewelacją halowego sezonu, bo zdobył w Toruniu złoto mistrzostw Europy. Jednak kilka miesięcy temu doznał kontuzji, co opóźniło jego przygotowania do kolejnego sezonu. W podobnej sytuacji do obu zawodników są również reprezentanci zamojskiego Agrosu, którzy także nie zdołali zakwalifikować się na HMŚ do Belgradu i nie będziemy mogli obejrzeć ich w telewizji. Jednak należy zauważyć, że na HMP w Toruniu dwa medale udało się uzyskać zawodnikom Agrosu. Bowiem Dominik Kopeć zdobył złoty medal, a Patryk Krupa wywalczył srebrny krążek. Wspaniałą kondycją na 60 m wykazali się także inni sportowcy: Monka Romaszko, Jakub Pyda oraz nowy zawodnik Agrosu Jakub Pietrusa. Konrad Firek poinformował, że wszyscy zawodnicy, którzy zaprezentowali się w na początku marca w HMP trenują pod okiem Andrzeja Gdańskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konrad Firek dodał, że szanse podczas HMP na medal miała sztafeta 4x200 m, ale urazu podczas biegu doznał członek Kadry Narodowej Jakub Pietrusa.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Zawodnicy Agrosu aktualnie przygotowują się do letniego sezonu i starów jakie zaplanowano na początek maja. Halowe mistrzostwa świata w Belgradzie odbędą się w dn. 18-20.03, a wszystkim reprezentantom Polski w zbliżających się startach życzymy dużo powodzenia.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe