Miasto Hrubieszów czeka na wyniki dotyczące dofinansowania projektów

  • 18.03.2022, 12:49 (aktualizacja 18.03.2022, 13:00)
  • Małgorzata Zaręba
Miasto Hrubieszów czeka na wyniki dotyczące dofinansowania projektów
Miasto Hrubieszów złożyło wnioski na dofinansowanie trzech projektów. Dwa z nich dotyczą obnażania kosztów za energię eklektyczną i odpady komunalne. Natomiast trzeci projekt odnosi się do budowy zbiornika wodnego funkcją retencyjną na rzece Huczwie.

Pierwszy projekt dotyczy wymiany oświetlenia wewnętrznego i fotowoltaiki na budynkach użyteczności publicznej. Zastępca burmistrza Miasta Hrubieszowa Paweł Wojciechowski przyznał, że jeśli realizacja projektu dojdzie do skutku opłaty za prąd będą niższe, co przełoży się na duże oszczędności dla budżetu miasta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugi projekt dotyczy gospodarki odpadami, a więc zakupu inteligentnych pojemników na śmieci oraz budowy kompostownika. Gdyby udało się pozyskać środki finansowe na ten cel wywóz za odpady zmniejszyłyby koszty związane z wywozem śmieci.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wzorując się na innych miastach, dzięki zakupowi inteligentnych pojemników na śmieci mieszkańcy segregowaliby śmieci oznaczając odpady indywidualnym kodem kreskowym.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach projektu związanego z odpadami na terenie miasta Hrubieszowa wybudowana byłaby kompostownia, gdzie gromadzone byłyby odpady organiczne, które aktualnie wyrzucamy do pojemnika o kolorze brązowym. Są to odpady podlegające rozkładowi, co zmniejszyłoby koszty związane z wywozem śmieci.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gdzie zaplanowano budowę kompostowni?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trzeci projekt związany jest z dofinansowaniem budowy zbiornika na rzece Huczwie z funkcja retencyjną. Do końca kwietnia przygotowana zostanie koncepcja projektowa i dotyczyć będzie ona m.in. wielkości zbiornika i dokładnej jego lokalizacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Paweł Wojciechowski dodał, że budowa zbiornika z funkcja retencyjną to wielkopowierzchniowy obszar, który zostanie zalany sztucznie. Będzie to proces złożony, który będzie podzielony na kilka etapów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyniki zgłoszonych o dofinansowanie projektów powinniśmy poznać jeszcze tym miesiącu.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe