II - ligowi juniorzy Padwy Zamość przygotowują się do rozgrywek

  • 23.03.2022, 11:59 (aktualizacja 23.03.2022, 12:20)
  • Małgorzata Zaręba
II - ligowi juniorzy Padwy Zamość przygotowują się do rozgrywek
MKS Padwa Zamość to klub, gdzie swoje umiejętności sportowe na parkiecie doskonalą piłkarze ręczni w kategorii: młodzik młodszy, młodzik, junior młodszy, junior starszy i senior.

Po okresie wakacyjnym zamojscy szczypiorniści mieli utrudnione treningi, bo odbywały się one w szkolnych halach sportowych. Natomiast mecze odbywały się głównie na wyjeździe. Powodem tych trudności był wyjazdowych był remont hali widowiskowo – sportowej OSiR, ale warto było przemęczyć się te kilka miesięcy, bo na hali wymieniono: nawierzchnię, oświetlenie i nagłośnienie, a więc warunki do gry znacząco się poprawiły. W aktualnym sezonie rozgrywkowym treningi odbywają się na obiektach OSiR głównie na parkiecie i siłowni. Jedną z grup Padwy są juniorzy grający w II lidze, a do rozgrywek przygotowuje ich trener Michał Zielonka, który zawodowo jest nauczycielem wychowania fizycznego. Zdradził gdzie odbywają się treningi, które odbywają się pięć razy w tygodniu na obiektach OSiR.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyglądają codzienne treningi?loadingŁaduję odtwarzacz...

Piłka ręczna to drużyna, która składa się z 6. zawodników i bramkarza. Szczypiorniści podczas gry zajmują odpowiednie pozycje; skrzydłowych, rozgrywających, obrotowego i bramkarza. Każdy z zawodników grających w meczu lub oczekujących na wejście do gry na ławce rezerwowych musi wykazywać się dużym zaangażowaniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zdaniem trenera Michała Zielonki dla dobrego zawodnika na pierwszym miejscu jest trening, który zgodnie z powiedzeniem z czasem czyni mistrza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zajęcia juniorów, trenujących w II lidze odbywają się pięć razy w tygodniu, wiec zawodnicy czas pozaszkolny spędzają głównie na boisku. Natomiast młodsza grupa zawodników, którą także prowadzi Michał Zielonka ma zajęcia dwa razy w tygodniu. Chłopcy, którzy byliby zainteresowani tego typu zajęciami mogą dołączyć do drużyny, do czego serdecznie zachęca sam trener.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piłka ręczna w cieszy się dużą popularnością a dowodem na to jest fakt kibiców, którzy wielkim dopingiem na meczach wspierają szczypiornistów grających w Lidze Centralnej. Jednak na każdym szczeblu rozgrywek spotkania piłki ręcznej są niezwykle emocjonujące. Do oglądania rozgrywek na żywo serdecznie zaprasza trener.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nabór do klubu telefonicznie przyjmuje trener Michał Zielonka pod numerem: 606 896 832. Szczegóły dotyczące naboru dostępne są także w biurze klubu pod numerem telefonu: 512 116 686.

Fragment jednego z treningów Padwy Zamość

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe