Oleszyce. Krew która ratuje życie

  • 23.03.2022, 13:28
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Oleszyce. Krew która ratuje życie Ks. Mariusz Pastuszak
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach odbyła się (22.03) zbiórka krwi.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Parafią Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach. Wiele osób zaangażowało się w zbiórkę po raz pierwszy, tak jak uczniowie biorący udział w akcji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W zbiórce oprócz uczniów i nauczycieli wzięła też udział społeczność lokalna. Do akcji zgłosiło się 48 osób, a krew oddało 36 osób. Dla niektórych nie był to pierwszy raz, mówi Pracownik Nadleśnictwa Oleszyce, Tomasz Uszkowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo ważne w tej akcji jest wsparcie szkoły, w której zbiórka się odbywała. Nie był to pierwszy raz, gdy społeczność szkolna włącza się w takie przedsięwzięcia, informuje Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach, Maria Baran:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas zbiórki udało się pozyskać ponad 16 litrów krwi, która ratuje życie.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe