Nowa organizacja ruchu na Zachodniej Obwodnicy Zamościa

  • 30.03.2022, 07:46 (aktualizacja 30.03.2022, 08:12)
  • Małgorzata Zaręba
Nowa organizacja ruchu na Zachodniej Obwodnicy Zamościa
Od tego tygodnia (28-29.03) kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na zamojskiej Zachodniej Obwodnicy na ul. Dzieci Zamojszczyzny ponieważ wprowadzono nową organizacje ruchu.

Obecne prace dotyczą robót ziemnych oraz budowy dwóch obiektów mostowych. Jeden z nich znajduje się przy markecie budowlanym Castorama, a drugi na ul. Okrzei. Ponadto ruch dwukierunkowy został przekierowany na jedną jezdnię, więc w pobliżu prowadzonych remontów należy zachować szczególną ostrożność na pieszych i rowerzystów, gdzie sprzęt budowlany i rozstawione bariery mogą ograniczać widoczność. Na całym odcinku drogi wybudowane będą ronda o ruchu okrężnym, co poprawi bezpieczeństwo i upłynni ruch, o czym informuje Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym tygodniu (28-29.03) kierowcy mogą spodziewać się utrudnień ponieważ na odcinku remontowanej drogi wprowadzono nową organizacja ruchu. Obowiązuje ona na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania z ulicą Śląską i Dzieci Zamojszczyzny. Jak informuje zamojski magistrat roboty prowadzone są na wewnętrznych pasach ruchu, a więc ruch pojazdów jest skierowany na zewnętrzne, skrajne pasy ruchu. Na pozostałym odcinku organizacja ruchu odbywa się jak dotychczas. Natomiast od wtorku (29.03) nowa organizacja ruchu została wprowadzona na ul. Sadowej, gdzie przy wlocie na ulicę Dzieci Zamojszczyzny mogą tworzyć się korki. O zmianach na skrzyżowaniu ulic Sadowa, Dzieci Zamojszczyzny informuje Marcin Nowak.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W najbliższych tygodniach na Zachodniej Obwodnicy będą występowały utrudnienia w ruchu zarówno dla kierowców jak również dla pieszych i rowerzystów. Marcin Nowak apeluje do wszystkich kierowców o wyrozumiałość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W miejscach, gdzie wprowadzona została zmiana w organizacji ruchu informują nas znaki drogowe, dlatego apelujemy by uważnie je czytać i dostosować prędkość jazdy do sytuacji drogowej.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe