Radruż. Sztuka na pograniczu

  • 30.03.2022, 19:44
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Radruż. Sztuka na pograniczu Tomasz Michalski
Ekspresyjne rzeźby i dźwięki muzyki pogranicza wypełniły przestrzeń Zespołu Cerkiewnego w Radrużu.

Wszystko za sprawą Wernisażu nowej wystawy organizowanej przez Muzeum Kresów w Lubaczowie. „Recykling Kulturowy. Pogranicze” to wystawa w skład której wchodzą dzieła stworzone przede wszystkim z materiałów odzyskanych, znalezionych podczas wędrówek po Roztoczu. Autorem prac jest znany w środowisku rzeszowskim artysta - Krzysztof Brzuzan, który osobiście zaprasza do odwiedzenia wystawy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystemu otwarciu wystawy towarzyszył koncert charytatywny sanockiego zespołu Wernyhora. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać tradycyjnych utworów ludowych z terenów Karpat. Była to okazja wyjątkowa uczta dla zmysłów w wykonaniu wielokrotnie nagradzanych artystów, mówi Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Piotr Zubowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na pomoc opanowanej wojną Ukrainie. Wystawa Krzysztofa Brzuzana będzie prezentowana w Zespole Cerkiewnym w Radrużu do 30 czerwca (br.).

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe