Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ul. Partyzantów w Zamościu

  • 31.03.2022, 08:38 (aktualizacja 07.04.2022, 14:59)
  • Małgorzata Zaręba
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ul. Partyzantów w Zamościu
Z początkiem kwietnia z ruchu pojazdów wyłączony będzie fragment jezdni ulicy Partyzantów w Zamościu, gdzie położona będzie nowa granitowa nawierzchnia. O utrudnianiach w ruchu wszystkich kierowców informować będą ustawione znaki drogowe.

Nie tak dawno zakończyła się przebudowa skrzyżowania w rondo u zbiegu ulic: Piłsudskiego, Peowiaków, Sadowa, a ruch w tym miejscu odbywa się płynnie. Inną zakończoną inwestycją jest przebudowa skrzyżowania na ulicach: Odrodzenia, Orląt Lwowskich i Partyzantów, gdzie także powstało rondo o ruchu okrężnym, a wzdłuż jezdni chodniki i ścieżki rowerowe z nawierzchni asfaltowej. Ta przebudowa była najbardziej wyczekiwaną inwestycją dla kierowców ponieważ dochodziło tam, do dużej ilości kolizji. W lutym Miasto Zamość dokonało otwarcia ofert złożonych w przetargu nieograniczonym na realizację kontynuacji zadania ulicy Partyzantów w Zamościu (odcinek od ronda Braci Pomarańskich do ronda przy II LO)”. O zaplanowanym remoncie i możliwych utrudnieniach informuje Marcin Nowak, dyrektor zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakich utrudnień w ruchu mogą spodziewać się kierowcy w najbliższym czasie?  W pierwszych dniach kwietnia z ruchu pojazdów wyłączony będzie odcinek od Kościoła Ojców Franciszkanów do zamojskiej Delegatury, gdzie kładziona będzie nowa nawierzchnia z kostki granitowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W związku z prowadzonymi pracami kierowcy, którzy parkują samochody przy dawnym PZU (od dn. 1.04 parking płatny) mogą wjechać i wyjechać wjazdem przy budynku Urzędu Miasta Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach tego zadania została przewidziana: przebudowa nawierzchni jezdni, budowa parkingu, przebudowa zatok autobusowych i zjazdów publicznych, budowa ciągu pieszo rowerowego, przebudowa skrzyżowań ulic podporządkowanych, budowa kanalizacji sanitarnej, wymiana kabla oświetleniowego, przebudowa oświetlenia ulicznego, budowa kanału technologicznego, budowa wiat przystankowych. Dodatkowo na chodnikach zamontowane zostaną: ławki, kosze na śmieci i tablice reklamowe.

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe