Wracają płatne parkingi

  • 31.03.2022, 10:01 (aktualizacja 31.03.2022, 11:16)
  • Małgorzata Zaręba
Wracają płatne parkingi
Zamojska strefa płatnego parkowania jest podzielona na dwie części. Strefa pierwsza składa z dwóch podstref: A i B. Opłaty w podstrefie A są najbardziej odczuwalne dla kierowców, bo pobierane będą przez cały rok. Natomiast strefa B to okres turystyczny, który obowiązuje od kwietnia do września. Z kolei strefa druga obejmie jak dotychczas ulicę Gminną i Reja, gdzie stawki są najmniejsze i wynoszą: 2 zł; 2,40 zł; 2,80 zł i 2 zł.

Na parkingach w strefie B przy ul. Piłsudskiego (przy Parku Miejskim) i na ul. Partyzantów (obok PZU) na razie kierowcy parkują bezpłatnie. Jednak od 1 kwietnia te miejsca będą należały do strefy płatnego parkowania. Bowiem miesiące od 1 kwietnia do końca września są okresem turystycznym, kiedy pobierane są opłaty. Na których parkingach już od kwietnia wprowadzone będą opłaty informuje Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.


loadingŁaduję odtwarzacz...


Od kwietnia wszystkich kierowców będą obowiązywały stawki godzinowe z możliwością wykupienia biletu całodobowego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marcin Nowak dodał, że mieszkańcy Zamościa mają możliwość wykupienia kart abonamentowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie płatne parkingi obowiązują w dni robocze w godzinach od 8.00 do 18.00, a weekendy od piątku od godz. 18.00 do poniedziałku do godz. 8.00 rano parkowanie samochodów odbywa się bezpłatnie.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe