Lubaczów. Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju

  • 02.04.2022, 05:55
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Gwiazda na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju Ks. Mariusz Pastuszak
Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w zostało włączone do duchowego dzieła „Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Comunità Regina della Pace”. O genezie powstania inicjatywy opowiada współzałożyciel stowarzyszenia, Mariusz Drapikowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Stowarzyszenie dąży do utworzenia na świecie 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, czyli 12 ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Centra modlitwy powstają w miejscach szczególnie dotkniętymi skutkami wojen, konfliktów religijnych oraz nienawiści rasowej.

W ramach tego projektu tworzone są też miejsca adoracji nazywane – Gwiazdami na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju. Na całym świecie jest już około 60 takich ośrodków. Od 1 kwietnia br. dołączy do nich także katedra we Lwowie To tam trafi monstrancja przekazana w Lubaczowie na ręce Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Jak podkreśla Metropolita Lwowski, jest to szczególny dar:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W lubaczowskim sanktuarium całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieprzerwanie od 7 maja 2013 roku. W tym czasie wierni mogli modlić się przed Ołtarzem Adoracji „Gwiazda Kazachstanu”, Monstrancją Fatimską oraz Monstrancją Modlitwy o Pokój z Medjugorie. Ta ostatnia ponownie zagości w lubaczowskim sanktuarium 8 kwietnia br.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe