Krosno. „Plecak dla Ukrainy” od leśników podkarpackich

  • 02.04.2022, 06:10
  • Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
Krosno. „Plecak dla Ukrainy” od leśników podkarpackich Piotr Myćka, Marek Marecki
We wtorek 29 marca we Lwowie leśnicy z RDLP w Krośnie przekazali dla Ochotniczej Obrony Terytorialnej Ukrainy kolejne 50 plecaków – każdy bogato wyposażony w przedmioty przydatne w terenie.

To część akcji prowadzonej przez leśników z całej Polski. W minionym tygodniu na Ukrainę pojechało już 120 plecaków przekazanych przez leśników z RDLP w Krakowie i RDLP w Katowicach.

Każda z regionalnych dyrekcji LP koordynuje na swoim terenie zakup i wyposażenie plecaków, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez leśników z Ukrainy. W skład ekwipunku wchodzą m.in. obuwie terenowe, odzież termiczna, rękawiczki, czapki, skarpety, apteczki pierwszej pomocy z uwzględnieniem tzw. wyposażenia taktycznego, termosy, latarki taktyczne, a także żywność o długim terminie przydatności.

Dla łatwości dystrybucji lista produktów stanowiących zawartość plecaka, łącznie z wykazem rozmiarów odzieży, dołączona jest jako zawieszka.

- Z leśnikami ukraińskimi współpracujemy zawodowo od lat, ale obecna sytuacja skłoniła nas do podjęcia zupełnie nowej formy działań – wyjaśnia Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie. - Na naszą ofertę pomocy leśnicy z Lwowskiej Dyrekcji Lasów Ukrainy odpowiedzieli prośbą o wyposażenie dla tworzonej formacji obrony terytorialnej. Jestem przekonany, że plecaki i ich zawartość bardzo przydadzą się w obecnej sytuacji. To kolejna z naszej strony forma wsparcia dla walczącej Ukrainy. Transporty z darami trafiały już w minionych tygodniach do Lwowa, Rawy Ruskiej i Skolego.

Wielu leśników przyjęło uchodźców pod swój dach, nie chwaląc się tym na zewnątrz. Poza tym łączna kwota uzyskana ze zbiórek pieniężnych wśród pracowników sięga dziś 200 tys. zł.

- W taki czas ludzka solidarność z ofiarami wojny jest oczywistą powinnością – dodaje dyrektor Marecki. – Mamy świadomość, że to wielkie serce jakie okazujemy dla Ukraińców w potrzebie będzie musiało bić wytrwale i długo. Nieustannie też zachęcamy do udzielania się w skoordynowanych formach pomocy uchodźcom i walczącej Ukrainie.

Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe