Tomaszowskie obiekty sportowe zostaną zmodernizowane

  • 07.04.2022, 13:38 (aktualizacja 07.04.2022, 13:45)
  • Małgorzata Kryk
Tomaszowskie obiekty sportowe zostaną zmodernizowane
Już niebawem rozpocznie się modernizacja obiektów sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim. W ramach podjętych inwestycji na ten i następny rok zaplanowano modernizację infrastruktury i zaplecza sportowego, z którego na co dzień korzystają zawodnicy i trenerzy. Poprawę warunków treningowych w niedługim czasie odczują lekkoatleci, piłkarze i karatecy.

Należy podkreślić, że dużą popularnością w Tomaszowie Lubelskim cieszy się lekkoatletyka, która jest dyscypliną ogólnorozwojową, a o sukcesach sportowców świadczą wyniki jakie osiągają na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także piłka nożna ponieważ na treningi piłkarskie chętnie uczęszczają małe dzieci, szczególnie chłopcy. Aby poprawić warunki treningowe piłkarzy, płyta główna boiska zostanie zmodernizowana, co poprawi przede wszystkim estetykę obiektu. Jak poprawią się warunki treningowe lekkoatletów? Przede wszystkim zostanie gruntownie przebudowany stadion lekkoatletyczny, gdzie, powstanie nowa bieżnia i wykonane zostanie odwodnienie. Ponadto stadion żużlowy, na którym dotychczas trenowali zawodnicy zostanie zmodernizowany i powstanie tam 400 metrowa bieżnia o nawierzchni tartanowej. Dodatkowo zakupiony będzie sprzęt służący do zapewnienia utrzymania całego lekkoatletycznego kompleksu. Zadanie o wartości około 6,5 mln zł wykona firma Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy. Budowa i remont istniejących obiektów wpłynie przede wszystkim na komfort trenerów i zawodników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Budynek Akademii Sztuk Walk będzie wybudowany w stylu chińskim. Akademia umiejscowiona będzie między boiskiem treningowym do piłki nożnej a ogrodzeniem stadionu od strony ulicy Brygady. Budynek o wymiarach 37x18m będzie miał powierzchnię 600m², a koszt tej inwestycji to około 4,5 mln zł. Siedziba Akademii zostanie zrealizowana przez miejscowa firmę Pro-Bud i będzie ona głownie służyła karatekom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojciech Żukowski dodał, że Akademia Sztuk Walk będzie najnowocześniejszym obiektem sportowym w regionie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Należy podkreślić, że remontu doczeka się także tor rolkowy położony za kortami do tenisa, gdzie po demontażu ogrodzenia i sfrezowaniu starej nawierzchni zostanie położona nowa warstwa ścieralna. Termin realizacji tego przedsięwzięcia zaplanowano na wrzesień 2023 roku, a całkowity koszt robót to prawie 11mln zł. Na ten cel miasto pozyskało środki zewnętrzne, w tym blisko 6,7mln zł z Polskiego Ładu i prawie 4mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, co stanowi około 98% wartości podjętych inwestycji. Prace remontowe na obiektach sportowych rozpoczną się niebawem. Celem modernizacji obiektów z budową Akademii Sztuk Walk jest zapewnienie odpowiednich warunków do szkolenia sportowego. Dzięki nowoczesnej bazie będą mogły tam się odbywać również zawody sportowe
  

 


  
 
 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe