Kiermasz Wielkanocny jak zawsze był kolorowy

  • 11.04.2022, 10:24 (aktualizacja 11.04.2022, 11:14)
  • Małgorzata Zaręba
Kiermasz Wielkanocny jak zawsze był kolorowy
Na zamojskim Rynku Wielkim w Niedzielę Palmową (10.04) odbył się 44. Kiermasz Wielkanocny. Podczas kiermaszu mieszkańcy Zamościa i okolic mogli zobaczyć i zakupić piękne ozdoby świąteczne jakie wykonali twórcy ludowi.

Na stołach i straganach, które zagościły na płycie Rynku Wielkiego było nie tylko kolorowo od ozdób wielkanocnych, ale również pachnąco od przysmaków jakie przygotowywały lokalne przedsiębiorstwa oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Mieszkańcy miasta z zaciekawieniem przyglądali się ręcznie wykonanym dziełom, do których zaliczyć można: wielkanocne palmy i pisanki, zające, koszyczki czy stroiki i wiele, wiele innych produktów. Jakie atrakcje towarzyszyły 44. Kiermaszowi Wielkanocnemu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Joanna Bilska – Pawłowska dodała, że na straganach znalazły się te produkty, które już w tym tygodniu zagoszczą na polskich świątecznych stołach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas kiermaszu można było nie tylko zakupić regionalne produkty, ale także finansowo wesprzeć kolejną edycję kampanii „Kilometry Dobra”. Organizatorem akcji jest Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu, a jaki jest cel tegorocznej zbiórki?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przybyli na kiermasz mieszkańcy mogli zakupić ozdoby świąteczne jakie wykonały osoby niepełnosprawne.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowanie wyrobów świątecznych było wielką radością, a z jakich materiałów zostały one wykonane?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzięki zebranym środkom finansowym podczas kiermaszu i tegorocznej akcji "Kilometry Dobra” wyremontowany będzie budynek przy ul. Orlicz-Dreszera 10 w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczna kampania „kilometry Dobra” polega, jak co roku na zbieraniu złotówek – w postaci darowizn oraz zbiórek publicznych do specjalnie przygotowanych puszek. Kampanię można wspierać na stronie: internetowej pod adresem www.kilometrydobra.pl. By w pełni wyremontować budynek dla osób niepełnosprawnych przy ul. Orlicz-Dreszera 10 w Zamościu brakuje kwoty ok. 2,5 mln zł. Warto dodać, że zebrane w trakcie kampanii pieniądze zamieniane są na złotówki, a następnie przyklejane na taśmę klejącą, tworząc w ten sposób symboliczne „kilometry dobra”. 44 monety o nominale 1 zł ułożone w jednym ciągu tworzą 1 metr. W 2021 roku Stowarzyszenie PSONI Koło w Zamościu zebrało 71 371,69 zł, czyli 1622 „metry dobra”. Przybyli za Rynek Wielki mieszkańcy mogli posłuchać występów muzycznych w wykonaniu zespołów ludowych takich jak: Roztoczanki, Wesołe Gosposie Zaburzanki oraz Capella All'antico, a ten prezentowany utwór wykonał zespół Roztoczanki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorem kiermaszu był Zamojski Dom Kultury i Muzeum Zamojskie.

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (69)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe