Lubaczów. Wielkanocne śniadanie

  • 17.04.2022, 19:26
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Wielkanocne śniadanie Ks. Mariusz Pastuszak
W Domu św. Zygmunta Gorazdowskiego, przy lubaczowskiej Konkatedrze, odbyło się (17.04) Śniadanie Wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy.

Ten wielkanocny posiłek mogli zjeść ci, którzy uciekając z Ukrainy z powodu wojny, znaleźli schronienie na terenie Miasta i Gminy Lubaczów. Na wspólne świętowanie przybyła także młodzież, która mieszka w internacie Zespołu Szkół im. Gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, siostry zakonne i lubaczowskie duchowieństwo.
Gościem specjalnym był Ordynariusz Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej, Biskup Marian Rojek.

To wydarzenie może być dobrą okazją do wzajemnego ubogacania się wielkanocnymi tradycjami, mówi Biskup Zamojsko – Lubaczowski, Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przybyli Goście z Ukrainy mają nadzieję na świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa już we własnej Ojczyźnie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Wielkanocnego Śniadania Biskup Marian Rojek złożył także wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na wspólnym posiłku podczas dzielenia się poświęconym jajkiem byli obecni tak ze zaproszeni goście: Teresa Pamuła Poseł na Sejm RP, Zenon Swatek Starosta Lubaczowski wraz z Małżonką oraz Bohdan Hud Profesor Uniwersytetu Lwowskiego.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe