Kompleks sportowy w Teptiukowie zostanie zmodernizowany

  • 21.04.2022, 12:14 (aktualizacja 21.04.2022, 12:23)
  • Małgorzata Zaręba
Kompleks sportowy w Teptiukowie zostanie zmodernizowany
Gmina Hrubieszów dbając o kulturę fizyczną organizuje różnorodne zajęcia i zawody sportowe.

Największym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna. W ostatnim czasie warunki do trenowania narodowego sportu znacznie się poprawiły ponieważ wymieniona została płyta piłkarskiego boiska w Teptiukowie, o czym poinformował Tomasz Zając, wójt gminy Hrubieszów.

 

Na ten rok zaplanowano modernizację kompleksu sportowego w Teptiukowie.Bieżnia lekkoatletyczna o nawierz

loadingŁaduję odtwarzacz...
chni żużlowej zostanie wymieniona na nową i po tartanie będą mogli kilometry będą mogli pokonywać sympatycy biegania oraz osoby trenujące inny dyscypliny.Ponadto przy drugim z boisk, gdzie odbywają się treningi wybudowana zostanie także bieżnia lekkoatletyczna. Aby można było trenować także porą wieczorową wymienione zostanie oświetlenie na nowe, a wzdłuż boiska zamontowane zostaną piłkochwyty. Dodatkowo istniejące zaplecze sanitarno-szatniowe, z którego na co dzień korzystają piłkarze zostanie poszerzone o dodatkową zabudowę szatni typu kontenerowego. W dalszych planach modernizacji obiektu jest budowa boiska wielofunkcyjnego. Ta inwestycja zależna jest od możliwości zagospodarowania przestrzennego wokół istniejącej bazy sportowej oraz od środków finansowych. Tomasz Zając dodał, że większość małych chłopców oraz osoby dorosłe trenują w piłkarskich klubach „UKS Unia Hrubieszów” oraz „GKS Huragan Hrubieszów”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać, że młodsze grono małych dzieci trenuje także w klubie sportowym „Huraganik”. Klub prowadzi zajęcia dla dzieci, które adresowane są do chłopców w wieku od 3-5 roku życia. Gmina Hrubieszów chce rozszerzyć także swoją działalność sportową o zajęcia z tenisa stołowego oraz treningi z sumo. Zajęcia z tego rodzaju sztuk walk będą odbywały się na macie sportowej w Szkole Podstawowej w Czerniczynie. Zajęcia treningowe prowadzić będzie utalentowana wolontariuszka, która szkoli swoich podopiecznych pod kątem samoobrony. Warto podkreślić, że pod okiem trenerki do Mistrzostw Polski sumo w Krotoszynie przygotowywali się dwaj strażacy z OSP w Czerniczynie. Jeden ze strażaków na MP zajął czwarte miejsce. Jeśli zajęcia dla dzieci z sumo będą cieszyły się dużym zainteresowaniem w przyszłości reprezentanci gminy Hrubieszów mają szansę na sportową karierę w tej dyscyplinie.

 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe