2022-04-24 Wożuczyn

  • 24.04.2022, 17:42
  • Joanna Suszko
2022-04-24 Wożuczyn
Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Wożuczynie

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia (24.04) Katolickie Radio Zamość odwiedziło parafię pw. Nawiedzenia NMP w Wożuczynie.

To jedna z najstarszych parafii naszej diecezji, której odnotowane początki sięgają pierwszych lat XV w. Jej proboszczem od dziewięciu lat jest ks. Bogdan Jaworowski, który przybliża podstawowe informacje o tej wspólnocie.

loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Dzięki pani Barbarze Typek, nasi słuchacze mogli poznać historię kościoła i miejscowości Wożuczyn, a także historyczne ciekawostki związane z parafią. Dowiedzieliśmy się także o działalności Stowarzyszenia Miłośników Wożuczyna i Okolic.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Henio, Piotrek i Kuba to przedstawiciele ministrantów w parafii Wożuczyn. Opowiedzieli o swoich motywacjach do posługi przy ołtarzu.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
W parafii Wożuczyn funkcjonuje także Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. O parafialnym oddziale KSM opowiedziały Julia, Weronika i Julia.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
26 osób, wybranych spośród mieszkańców wszystkich miejscowości należących do parafii Wożuczyn, tworzy radę duszpastersko-ekonomiczną. Jedną z nich jest pani Zofia Ryłło.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Dobrą współpracę Urzędu Gminy Rachanie z parafią Wożuczyn podkreśla wójt, pan Roman Miedziak.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
O sporcie i zdrowym trybie życia, a także zaangażowaniu Koła Gospodyń Wiejskich opowiedziała pani Elżbieta Kumkowska.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Ważnym ośrodkiem współpracy z parafią jest Szkoła Podstawowa w Wożuczynie imienia, pochodzącego z tejże parafii, ks. Błażeja Nowosada. O historii, współczesnym funkcjonowaniu szkoły oraz sukcesach uczniów i nauczycieli mówi dyrektor szkoły, pani Elżbieta Olszewska.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 

Składamy serdeczne podziękowania Proboszczowi, ks. Bogdanowi Jaworowskiemu za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do parafii oraz za wszelką życzliwość.

Niebawem do wiadomości zostanie dołączona fotogaleria zdjęć z naszej obecności w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Wożuczynie.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe