Księża z naszej diecezji z awansem do ćwierćfinału

  • 22.04.2022, 22:35 (aktualizacja 23.04.2022, 16:44)
  • Małgorzata Zaręba
Księża z naszej diecezji z awansem do ćwierćfinału
Po dwóch latach przerwy z powodu pandemii księża wrócili na parkiet, by zaprezentować swoje umiejętności sportowe na XVI Mistrzostwach Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej.

Zmagania siedemnastu reprezentacji diecezjalnych rozpoczęły się w piątek (22.04) w trzech bocheńskich halach sportowych oraz w hali sportowej w Łapczycy. Na ostatnich Mistrzostwach Polski Księży, które w lutym 2019 roku odbyły się w Kołobrzegu złoto wywalczyła diecezja kielecka, a drugie miejsce zajęła nasza diecezja zamojsko – lubaczowska. Ks. Piotr Szeptuch, diecezjalny duszpasterz sportu poinformował, że księża z naszej diecezji zostali rozstawieni w grupie C tuż za gospodarzami Mistrzostw i za zwycięzcami ostatnio przeprowadzonych rozgrywek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Piotr Szeptuch zdradził jakie drużyny zostały rozstawione w grupie C.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyglądały piątkowe zmagania? Wszystkie trzy mecze księżom z naszej diecezji udało się wygrać, co przełożyło się na korzystny bilans i awans do ćwierćfinału. W pierwszym meczu duchowni zagrali z przeciwnikami z archidiecezji częstochowskiej. Mecz zakończył się wynikiem 4:1.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W kolejnym trudnym meczu księża zmierzyli się z diecezją bielsko – żywiecką, a pojedynek zakończył się wynikiem 2:0.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatnim meczu rywalem duchownych byli księża z diecezji świdnickiej. Mecz udało się wygrać z 8 - bramkową przewagą.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Sobotni dzień (23.04) będzie pełen sportowych wrażeń ponieważ księża z niecierpliwością czekają na ćwierćfinałowe rozgrywki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że reprezentacja księży jest mocną ekipą ponieważ jak dotąd na Mistrzostwach Polski duchowni zdobyli sześć złotych medali. Mamy nadzieję, że na tegorocznych Mistrzostwach Polski jak w latach poprzednich księża powtórzą swój sukces i staną na podium, czego serdecznie Im życzymy. Organizatorem XVI Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej jest diecezja tarnowska, a piłkarskie zmagania zakończą się w sobotę (23.04) uroczystym podsumowaniem Mistrzostw.

Więcej o składzie naszej reprezentacji kliknij

 

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe