Dzień dobra w Józefowie

  • 24.04.2022, 20:40 (aktualizacja 24.04.2022, 20:49)
  • Joanna Ferens
Dzień dobra w Józefowie
W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, na placu za kościołem w Józefowie uroczyście obchodzono (24.04) święto patronalne Caritas „Dzień Dobra”. Świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie, sprawowanej przez ks. proboszcza Zenona Mrugałę oraz dyrektora Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Marcina Jakubiaka.

Chcemy pokazać wymiar charytatywny Caritas – tłumaczył jeden z organizatorów wydarzenia, ks. Paweł Dynaka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okazało się po raz kolejny, że Polacy mają wielkie serca i chcemy im za tę pomoc Ukrainie bardzo podziękować – podkreślał ks. Marcin Jakubiak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gmina Józefów jest niezwykle ofiarna i pomaga potrzebującym – zaznaczał w rozmowie burmistrz Józefowa Roman Dziura:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O swojej działalności w Caritas mówiła Aleksandra Flak, opiekun Szkolnego Koła Caritas w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ojca Pio w Zamościu:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Na wydarzenie złożyło się wiele punktów programu m.in. międzynarodowy mecz piłki nożnej pomiędzy księżmi z Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, a amerykańskimi żołnierzami. Ten mecz to niecodzienne wydarzenie w skali naszego powiatu – podkreślał starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto w ramach imprezy odbył się piknik rodzinny, kiermasz ciast i kuchni lokalnej oraz loterie fantowe, a także koncerty Wojciecha Cugowskiego, Gosi Andrzejewicz i zespołu Beat Magic. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka funduszu na kolonie letnie dla dzieci z ubogich polskich rodzin oraz dzieci uchodźców  z Ukrainy.

"Dzień Dobra" w Józefowie jest również częścią oficjalnych obchodów 30-lecia istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe