Postępy prac remontowych na Zachodniej Obwodnicy Zamościa

  • 01.05.2022, 18:06 (aktualizacja 01.05.2022, 18:14)
  • Małgorzata Zaręba
Postępy prac remontowych na Zachodniej Obwodnicy Zamościa
Na Zachodniej Obwodnicy na ul. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu dla kierowców uciążliwe są duże utrudnienia w ruchu. Ten kierowca, który na co dzień przemieszcza się tym odcinkiem drogi wie, że w związku z prowadzonymi pracami remontowymi należy uzbroić się w cierpliwość. Na całej drodze, która należy do jednej z głównych ulic Zamościa, niemal na całej długości ustawione są znaki drogowe, ulice i chodniki są rozkopane, a na poboczach rozstawione są rury, duże betonowe przepusty i kable. Ponadto wprowadzone zostały objazdy i nowa organizacja ruchu, która sterowana jest za pomocą sygnalizatorów świetlnych.

Na całym odcinku Zachodniej Obwodnicy Zamościa wybudowane będą ronda o ruchu okrężnym, co poprawi bezpieczeństwo i upłynni ruch. Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu Marcin Nowak, poinformował jakie elementy zabudowy drogowej powstaną na całym odcinku remontowanej drogi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei na ulicy Szczebrzeskiej, która po remoncie połączy się z Obwodnicą prowadzone są inne remonty, które także związane są z utrudnieniami dla pieszych i kierowców. Wzdłuż zamojskiego ZOO powstanie duży parking, z którego głównie korzystać będą turyści odwiedzający Ogród Zoologiczny. Natomiast aktualne remonty dotyczą wymiany nawierzchni, gdzie oprócz nowej jezdni na całym odcinku drogi powstaną chodniki i ciągi pieszo - rowerowe. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wyrozumiałość. W miejscach, gdzie wprowadzona została zmiana w organizacji ruchu informują nas znaki drogowe, dlatego należy uważnie je czytać i dostosować prędkość jazdy do sytuacji drogowej.

Poniżej prezentujemy postępy prac remontowych na ulicach Dzieci Zamojszczyzny i Szczebrzeskiej

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe