IX Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość za nami

  • 03.05.2022, 01:00 (aktualizacja 03.05.2022, 12:58)
  • Małgorzata Zaręba
IX Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość za nami
IX edycja biegu wokół Twierdzy Zamość odbyła się w poniedziałek (02.05) w patriotyczne Święto Flagi ze startą i metą na zamojskim Rynku Wielkim.

Warto podkreślić, że pomysłodawcą Ogólnopolskiego Biegu wokół Twierdzy Zamość był Krzysztof Pszenniak, który niestety w przed dzień wydarzenia (01.05) zmarł z powodu choroby. Był On miłośnikiem sportu, a Jego pamięć, zaangażowanie i trud jaki włożył w organizację wydarzenia uczczono minutą ciszy. W biegach na dystansach 300, 600 i 800 metrów wzięły udział dzieci i młodzież. Na dystansie 300 metrów swoją kondycję miały okazje sprawdzić dziewczęta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W biegu głównym na dystansie czterech kilometrów wzięli udział biegacze z terenu całej Polski. Zwyciężczynią biegu w kategorii kobiet po raz kolejny została Aleksandra Jakubczak z Zamościa. Zawodniczka jako żołnierz służy w 3 Batalionie Zmechanizowanym w Zamościu, dlatego w klasyfikacji służb mundurowych zajęła pierwsze miejsce. Należy dodać, że Aleksandra Jakubczak jest także trenerką bezpłatnych zajęć biegowych ph. „Biegam bo lubię". Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 na stadionie zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W Biegu wokół Twierdzy Zamość licznie uczestniczyli członkowie grupy, którzy z uśmiechem na twarzy pokonali linię mety.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Grupa „BBL” jest zintegrowana, dlatego wszyscy aktywnie biorą udział w imprezach biegowych na terenie całego kraju. Aleksandra Jakubczak dodała, że jako trenerka uczestniczy w rożnego rodzaju zawodach biegowych, jednak stara się urozmaicać bieganie łącząc tę aktywność sportową z innymi dyscyplinami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Jakubczak przyznała, że nowością wprowadzoną od tego sezonu są zajęcia treningowe dedykowane do dzieci, które prowadzi trener zamojskiego KS Agros Wojciech Swatowski. Kiedy odbywają się zajęcia sportowe dla najmłodszych?

loadingŁaduję odtwarzacz...

W kategorii służb mundurowych obok Aleksandry Jakubczak stanęła zawodniczka z Zamościa, reprezentująca Straż Graniczną. Na bieg przybyła z mężem i dziećmi - synem i córką, którzy także wzięli udział w biegach dla najmłodszych. Biegaczka zdradziła, że stara się zachęcać dzieci do różnego rodzaju aktywności sportowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W kategorii mężczyzn pierwszy linię mety na dystansie czterech kilometrów przekroczył biegacz pochodzący z Końskowoli.


 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugi na linie mety wbiegł Radosław Gromek z Warszawy, który pochodzi z Zamościa, Z zawody biegacz jest nauczycielem wychowania fizycznego, dlatego w kategorii nauczycieli stanął na podium zajmując pierwsze miejsce. W roku ubiegłym biegacz był zwycięzcą, a jak przyznał w tym roku konkurencja był silniejsza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Radosław Gromek zdradził ,że kolejnym startem jest patriotyczny bieg w stolicy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy biegacze na linii mety otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach uhonorowani zostali pucharami oraz atrakcyjnymi upominkami i nagrodami finansowymi.

Impreza miała charakter patriotyczny ponieważ głównym celem biegu były:
- uczczenie obchodów Święta Flagi.
- popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego oraz popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji,
- przypomnienie idei biegów wokół „Twierdzy Zamość”,
- promocja walorów Miasta Zamość, Zamojszczyzny i Lubelszczyzny,

Głównymi organizatorami biegu byli: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz KS Agros Zamość. Duża ilość biegaczy na linii startu świadczy, że coroczny bieg organizowany w Zamościu cieszy się ogromnym zainteresowaniem.


Należy dodać, że Krzysztof Pszenniak jako inicjator wydarzeń sportowych upowszechniał aktywność sportową, dlatego głównym zamysłem organizacji Biegu wokół Twierdzy Zamość była popularyzacja biegów od grona najmłodszych po seniorów. Krzysztof Pszenniak zostanie w pamięci biegaczy i współpracowników na zawsze. Całe zamojskie sportowe środowisko pożegna Krzysztofa Pszenniaka podczas mszy żałobnej w środę (04.05) o godz. 11.00 w parafii Świętego Brata Alberta w Zamościu. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Zamościu. Wyrazy współczucia  dla rodziny i bliskich. 


 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe