Lubaczów. Pielgrzymują by zawierzyć swoje „małe ojczyzny”

  • 06.05.2022, 08:54
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Pielgrzymują by zawierzyć swoje „małe ojczyzny”
Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie (07.05) będzie miejscem do którego pielgrzymować będą samorządowcy z województwa podkarpackiego, lubelskiego ale także z Ukrainy.

W ramach dorocznych uroczystości odpustowych będą oni modlić się o pokój na świecie, a także zawierzać swoje „małe ojczyzny” opiece Matki Bożej Łaskawej. To spotkanie jest już wieloletnią tradycją, podkreśla Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej oraz Duszpasterz Samorządowców, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości rozpoczną się od nabożeństwa majowego o godzinie 16:30. Tuż po nim, o godz. 17:00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta w intencji Samorządowców i o pokój na Ukrainie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach uroczystości odbędzie się również otwarcie Centrum Dziedzictwa Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie.

Pielgrzymka samorządowców jest częścią uroczystości odpustowych w lubaczowskiej Konkatedrze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sumę odpustową poprowadzi i Słowo Boże wygłosi Dyrektor Archiwum Diecezjalnego Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej i Notariusz Kurii Diecezjalnej, Dr Prawa Kanonicznego, Ksiądz Zygmunt Jagiełło.
Szczegółowy program uroczystości odpustowych znajduje się na stronie internetowej parafii konkatedralnej w Lubaczowie.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe