Postępowania przygotowawcze za użycie fałszywych dokumentów

  • 11.05.2022, 09:56
  • Małgorzata Zaręba
Postępowania przygotowawcze za użycie fałszywych dokumentów www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 700 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.

W Placówce Straży Granicznej w Terespolu, od początku tego roku, wszczęto 12 postępowań przygotowawczych, w związku z usiłowaniem przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu.  Proceder ten polegał na posłużeniu się w trakcie kontroli granicznej sfałszowanymi dokumentami pobytowymi wystawionymi przez takie kraje jak: Włochy (7 dokumentów), Polska ( 4 dokumenty),  Belgia (3 dokumenty) oraz Hiszpania (2 dokumenty). Warto zaznaczyć, iż posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami usankcjonowane jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 
 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe