Niedziela Radiowa w parafii Nabróż

  • 12.05.2022, 17:29 (aktualizacja 13.05.2022, 13:59)
  • Joanna Suszko
Niedziela Radiowa w parafii Nabróż
W najbliższą niedzielę (15.05) Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. Niedzieli Radiowej odwiedzi parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Nabrożu.

Parafia ta należy do dekanatu Łaszczów. Od stuleci wierni czczą w niej Maryję, modląc się przy łaskami słynącym, koronowanym obrazie Matki Bożej Szkaplerznej, nazywając ją Matką Bożą Nabroską. To jedna z najstarszych parafii w regionie, podkreśla proboszcz, ks. Jerzy Truś.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W 2017 roku na mocy dekretu biskupa diecezjalnego Mariana Rojka parafia stała się diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Kustosz sanktuarium zaprasza do pielgrzymowania do Nabroża.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katolickie Radio Zamość przeprowadzi transmisję Mszy św. z parafii w Nabrożu w najbliższą niedzielę o godz. 13.00. Homilię wygłosi ks. Dariusz Babiak.

Więcej o historii parafii, cudownym obrazie i funkcjonowaniu parafii dowiedzą się Państwo z rozmów z księdzem proboszczem i przedstawicielami parafialnych wspólnot w niedzielę o godz. 17.05 i w poniedziałek o 13.10.

Warto także dodać, że w naszym radiu transmitujemy Mszę św. z parafii w Nabrożu w każdy piątek (poza I piątkiem miesiąca) o godz. 18.00.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe