UltraRoztocze, czyli odkrywanie magii Roztocza biegnąc

  • 13.05.2022, 09:57 (aktualizacja 13.05.2022, 12:14)
  • Małgorzata Kryk
UltraRoztocze, czyli odkrywanie magii Roztocza biegnąc Fot. UltraRoztocze
„UltraRoztocze" to biegi na dystansach 10 i 30 kilometrów oraz biegi ultra, czyli biegi terenowe na dystansie dłuższym niż maraton. UltraRoztocze, czyli wydarzenie biegowo – rowerowe odbędzie się już w najbliższą sobotę (14.05) z metą w Józefowie.

Zawodnicy z poszczególnych dystansów wystartują z takich miejscowości jak: Susiec, Krasnobród, Zwierzyniec, Hamernia i spotkają się wspólnie na linii mety w Józefowie. W tym roku z pewnością Roztocze zaskoczy zawodników pięknymi zakątkami nieodkrytych dotąd tras oraz regionalnymi przysmakami. Biegacze zmierzą się na dystansach: 10, 30, 60, 90 i 120 km. Natomiast rowerzyści MTB będą mieli do pokonania 120 km. Na krótszym dystansie, bo na 10 km swoje umiejętności będą mogli sprawdzić sympatycy marszu z kijami nordic walking, a dzieci i młodzież wystartują na odcinkach :100, 200, 400, 500 i 800 metrów. Jakich atrakcji w tym roku mogą spodziewać się zawodnicy w słynnym na całą Polskę kamieniołomie w Józefowie zdradził Sławomir Konopka, organizator wydarzenia i aktywny biegacz oraz prezes fundacji "Na Ratunek".

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biegacze z dystansów: 10, 90 i 120 km oraz rowerzyści MTB będą mieli okazję pokonać trasę nowo powstałą ścieżką rowerową.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Biegnąc pomiędzy drzewami i pięknie rozciągającymi się terenami nie można się zgubić ponieważ trasa jest znakomicie oznakowana fluorescencyjnymi widocznymi z daleka taśmami. A jak organizacja biegu wygląda od kulis?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Sławomir Konopka przyznał, że Roztocze przyciąga zawodników przyrodą i swoim pięknem. Świadczy o tym fakt, że zawodnicy, którzy raz wystartowali w biegu goszczą na kolejnych edycjach, biorąc w nich udział z uśmiechem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla nie jednego biegacza, który brał udział w poprzednich edycjach wydarzania, wyzwanie stanowią bobrowiska, wzniesienia, czy schody, które stanowią element tras turystycznych. Jakim odcinkiem poprowadzi droga biegowa w kamieniołomach wyznaczona w Józefowie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyzwaniem dla biegaczy będą trasy długodystansowe na odcinkach: 30, 60, 90 i 120 km. Sławomir Konopka jako organizator przyznał, że dla tych zawodników na trasie przygotowano punkty odżywcze z przysmakami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ilu zawodników możemy spodziewać się na linii mety?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy z dłuższych dystansów zobowiązani są odebrać swoje pakiety startowe w piątek (13.05), a pozostali w sobotę (14.05) przed startem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co znajdzie się w pakiecie każdego biegacza?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dużą popularnością cieszą się także biegi dla dzieci i młodzieży na odcinkach: 100, 200, 400, 500 i 800 metrów. Gdzie przeprowadzone zostaną te biegi?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzieci, które zachcą sprawdzić swoje umiejętności biegowe będą mogły zgłosić swój udział tuż przed startem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto podkreślić, że coroczne UltraRoztocze ma także cel charytatywny, ponieważ środki finansowe pozyskane z wpisowego przeznaczone są dla osób potrzebujących. W tym roku pieniądze od zawodników trafią do trzech rodzin z naszego regionu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ci, którzy nie zdążyli zapisać się na bieg mogą to zrobić przed startem, a szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rejestracji dostępne są pod linkiem kliknij


Zawody zostaną przeprowadzone na następujących dystansach:

ULTRAROZTOCZE 120 km – Start Józefów, meta Józefów; (limit czasowy 26 godzin)
ULTRAROZTOCZE 90 km – Start Susiec, meta Józefów; (limit czasowy 20 godzin)
ULTRAROZTOCZE 60 km – Start Krasnobród, meta Józefów; (limit czasowy 12 godzin)
ULTRAROZTOCZE 30 km – Start Zwierzyniec, meta Józefów; (limit czasowy 6 godzin)
ULTRAROZTOCZE 10 km – Start Hamernia, meta Józefów; (limit czasowy 2 godziny)
ULTRAROZTOCZE 10 km Nordic Walking – Hamernia, meta Józefów; (limit czasowy 15 godzin)
ULTRAROZTOCZE MTB 120 km – Start Józefów, meta Józefów; (limit czasowy 15 godzin)

  

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe