2022-05-15 Nabróż

  • 15.05.2022, 18:06 (aktualizacja 16.05.2022, 10:29)
  • Joanna Suszko
2022-05-15 Nabróż fot. Andrzej Rzemieniak
Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Nabrożu.

W niedzielę (15.05) Katolickie Radio Zamość odwiedziło parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Nabrożu. 

To parafia z ponad 600-letnią tradycją, gdzie od wieków czczona jest Matka Boża Szkaplerzna, zwana nabroską. W głównym ołtarzu zobaczymy łaskami słynący obraz Matki Bożej, koronowany w 2002 roku, a od 2017 r. miejsce to stało się diecezjalnym sanktuarium. O historii tego miejsca oraz współczesnym funkcjonowaniu parafii mówi proboszcz i kustosz sanktuarium, ks. Jerzy  Truś.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wikariuszem w parafii Nabróż od kilku lat jest ks. Michał Kruk, który prowadzi m.in. duszpasterstwo młodzieży. Opiekuje się ministrantami i parafialnym oddziałem KSM.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O Kołach Żywego Różańca, które istnieją w parafii oraz osobistym doświadczeniu modlitwy na różańcu opowiedziała Halina Kwarciana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sanktuarium wierni oraz pielgrzymi mogą modlić się przy relikwiach św. Jana Pawła II. Wraz z wprowadzeniem relikwii, w parafii powstała Grupa św. Jana Pawła II. Krystyna Grabik mówi o zadaniach wspólnoty i modlitwie za wstawiennictwem papieża Polaka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W bliskim sąsiedztwie kościoła parafialnego w Nabrożu funkcjonuje Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. O relacjach szkolno-parafialnych oraz o wyzwaniach, które stawia szkole ten wybitny patron powiedziała nam dyrektor szkoły, Beata Kopiec.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Parafia w Nabrożu posiada jeden kościół filialny, pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Starej Wsi. Wierni bardzo troszczą się o to miejsce modlitwy - podkreśla Wiesława Smyk-Piwko. Przybliża także okoliczności budowy i poświęcenia kościoła w Starej Wsi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi i kustoszowi sanktuarium, ks. Jerzemu Trusiowi za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do parafii oraz za wszelką życzliwość.

Niebawem do wiadomości zostanie dołączona fotogaleria zdjęć z naszej obecności w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Nabrożu..

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe