30-lecie parafii w Dąbrowicy

  • 15.05.2022, 18:46
  • Joanna Ferens
30-lecie parafii w Dąbrowicy
Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy obchodziła (15.05) jubileusz 30-lecia swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe połączono z zakończeniem Misji Świętych oraz sakramentem bierzmowania, który przyjęło 16 młodych ludzi.

Parafia w Dąbrowicy została erygowana przez biskupa zamojsko-lubaczowskiego Jana Śrutwę w dniu 9 czerwca 1992r. Terytorium parafii zostało wydzielone z parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju oraz z parafii św. Michała Archanioła w Soli.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania przybyłych na jubileusz gości oraz zaprezentowanie krótkiego rysu historycznego parafii w Dąbrowicy, który przybliżył przedstawiciel Rady Parafialnej w Dąbrowicy, a jednocześnie Przewodniczący Rady Powiatu Biłgorajskiego, Marian Kurzyna. W rozmowie podkreślił on, iż ta parafia ma za sobą wspaniały rozwój, a także perspektywy na przyszłość:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Punktem centralnym jubileuszu była Msza św., której przewodniczył, wygłosił Słowo Boże i udzielił sakramentu bierzmowania pasterz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. bp Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ten jubileusz jest dla nas czasem pobudzenia na nowo ludzkich serc – zaznaczał ks. proboszcz Krzysztof Maj:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głos zabrali również przybyli na uroczystość goście m.in. wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wartość jubileuszu doceniała również poseł Beata Strzałka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W latach 2010-2020 proboszczem parafii w Dąbrowicy był ks. Józef Bednarski, który w rozmowie podkreślał, iż posługa w tej parafii była dla niego ubogacająca i pełna wyjątkowych doświadczeń:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Życzenia parafianom z Dąbrowicy złożył również biskup Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z krótkim programem artystycznym wystąpiły również dzieci z przedszkola w Dąbrowicy, zaś całą uroczystość uświetniła Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio. Uroczystości zakończyły się odśpiewaniem uroczystego hymnu „Te Deum”, modlitwą litanią loretańską oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Nie zabrakło oczywiście słów podziękowań i gratulacji, a także pamiątkowej fotografii i poczęstunku.

Joanna Ferens

Zdjęcia (56)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe