Biłgoraj. Noc Muzeów

  • 15.05.2022, 19:46
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Noc Muzeów
W nocy z 14 na 15 maja w całej Polsce odbyła się Noc Muzeów 2022. Również Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, jak co roku włączyło się w tę ogólnopolską akcję.

Biłgorajskie Muzeum zaprosiło do obejrzenia nieodpłatnie wszystkich swoich zbiorów, wystaw i ekspozycji, zaplanowano wystawy, koncert i rozmowy z pasjonatami i specjalistami.

Wartość edukacyjna muzeum jest nie do przecenienia – zaznaczał Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Historia zawarta w muzeum stanowi naszą tożsamość i musimy ją znać – podkreślała w rozmowie Halina Olszewska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach biłgorajskiej Nocy Muzeów otwarto wystawę pt. „Archeologiczne skarby Lubelszczyzny”, odbył się koncert autorski Marcina Stycznia pt. „Ta droga”, a także zaprezentowano unikatową wystawę 500-letnich mieczy japońskich samurajów i polskich XVIII-wiecznych karabel, wystawa została zatytułowana „Katana i Karabela – historia dwóch narodów ostrzem pisana”, a o orężu opowiedział Janusz Jarosławski.

Joanna Ferens

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe