Radzięcin. Gminne Obchody Dnia Strażaka

  • 15.05.2022, 20:19
  • Joanna Ferens
Radzięcin. Gminne Obchody Dnia Strażaka
W niedzielę, 15 maja w Radzięcinie odbyły się Gminny Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym poświęceniem i przekazaniem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP Radzięcin.

Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki jednostek OSP z Gminy Frampol i pocztów sztandarowych, a następnie w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Radzięcinie została odprawiona Msza św., którą w intencji strażaków sprawował ks. proboszcz Adam Czupich.

Strażacka służba jest pełna trudności i niebezpieczeństw, ale tak bardzo potrzebna w społeczeństwie – mówił w kazaniu wikariusz parafii w Radzięcinie, ks. Mateusz Kozyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Było wiele starań, aby pozyskać ten samochód, tym bardziej się cieszymy, że się udało – podkreślał burmistrz Frampola, Józef Rudy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O szczegółach wyposażenia samochodu mówił Jan Małysza, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Biłgoraju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ten samochód będzie służył lokalnej społeczności, z czego bardzo się cieszę – mówił starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomagamy wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni – wyjaśniał Jacek Kwapisz, prezes OSP w Radzięcinie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część wydarzenia miała miejsce przy Remizie OSP w Radzięcinie, gdzie złożono meldunek, odśpiewano hymn narodowy i wciągnięto flagę na maszt, zaś nowy wóz strażacki został poświęcony i przekazany druhom ochotnikom, wręczono również medale i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych strażaków. Nie zabrakło również okolicznościowych wystąpień oraz życzeń dla wszystkich strażaków z jednostek OSP z Gminy Frampol.

Joanna Ferens

Zdjęcia (34)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe