Ogólnopolskie Roztoczańskie Zawody w Biegu i Marszu na Orientację

  • 16.05.2022, 12:36 (aktualizacja 16.05.2022, 12:49)
  • Łukasz Kot
Ogólnopolskie Roztoczańskie Zawody w Biegu i Marszu na Orientację Gmina Zamość
Bazą zawodów było Centrum Geoturystyczne w Lipsku Polesiu

Ogólnopolskie Roztoczańskie Zawody w Biegu i Marszu na Orientację odbyły się w minioną sobotę (14.05.2022) w Lipsku Polesiu. Bazą zawodów było tamtejsze Centrum Geoturystyczne. Już od godzin porannych do rywalizacji w biegu na dystansie 100 m przystąpili najmłodsi uczestnicy w rocznikach 2017 do 2012. Następnie na trasę marszu na orientację wyruszyły grupy rodzinne i szkolne wykonując po drodze zadania związane z tematyką imprezy. Mówi Krzysztof Czerwieniec podinspektor ds. sportu i turystyki w Gminie Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed południem nastąpił start do biegu na orientację na średnim dystansie. Do rywalizacji przystąpiło 87 zawodników i zawodniczek w kategoriach od 10 lat i młodszych do 50 lat i starszych  z województw: podkarpackiego, lubelskiego i pomorskiego oraz przebywające na terenie gminy Zamość dzieci i młodzież z Ukrainy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na trasę marszu na orientację wyruszyli także sympatycy marszów z kijkami nordic walking. Następnie miało miejsce podsumowanie wydarzenia i wręczenie medali i dyplomów za udział poszczególnych konkurencjach i kategoriach. Nagrody wręczali Konrad Dziuba Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Zamość oraz Prezes UKS Azymut Siedliska Dorota Czarny. W imprezie wzięło udział ponad 150 uczestników. Zawodnicy za udział w konkurencjach indywidualnych otrzymywali medale i dyplomy, a w konkurencjach drużynowych puchary. Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska przy wsparciu organizacyjnym Gminy Zamość i Lubelskiego Związku Orientacji Sportowej oraz wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zadania Ogólnopolskie Roztoczańskie Zawody w Biegu i Marszu na Orientację – przez sport przypominamy o historii 2022. Organizator zapewniał wszystkim uczestnikom słodki poczęstunek i wodę oraz pamiątkowe gadżety.

Łukasz Kot

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe