Do pagórków leśnych i łąk zielonych powrócili zawodnicy startujący w „UltraRoztoczu” z metą w Józefowie

  • 16.05.2022, 13:40 (aktualizacja 16.05.2022, 14:32)
  • Małgorzata Zaręba
Do pagórków leśnych i łąk zielonych powrócili zawodnicy startujący w „UltraRoztoczu”…
„Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych, Szeroko nad błękitnym Niemnem rozciągnionych; Do tych pól malowanych zbożem rozmaitem, Wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem” – pisał wspominając obraz ojczystego kraju wieszcz narodowy Adam Mickiewicz. Do podobnych widoków mieli okazję powrócić zawodnicy, którzy po raz kolejny w sobotę (14.05) wystartowali w imprezie biegowo – rowerowej z metą w Józefowie.

Słońce, cień otaczających drzew, tereny piaszczyste, trawiaste, liczne wzniesienia i strome zbiegi i piękny malowniczy krajobraz. Takimi właśnie terenami poprowadziło wydarzenia pn. „UltraRoztocze", które odbyło się na startach w miejscowościach: Józefów, Susiec, Krasnobród, Zwierzyniec i Hamernia. Wspólnym miejscem biegaczy, sympatyków marszu z kijami nordic walking i rowerzystów była meta w Józefowie, gdzie do dziś znajduje się skalny kamieniołom Babia Dolina (zdjęcia widokowe kamieniołomu znajdują się poniżej). Uczestnicy zawodów zmierzyli się na dystansach ponad: 10, 30, 60, 90 i 120 kilometrów. Natomiast na krótszych odcinkach, bo na: 100, 200, 400, 500 i 800 metrów wystartowali dzieci i młodzież. Na linii mety pomimo zmęczenia wszystkim uczestnikom towarzyszył uśmiech na twarzy. Sobotnie wydarzenie podsumował organizator imprezy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co zawodnikom sprawiło na trasie największe trudności?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zmagania na 12 kilometrów podsumowała zawodniczka, która w UltraRoztoczu wzięła udział już po raz czwarty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przyszłoroczne letnie UltraRoztocze odbędzie się w Suścu. Katarzyna Kulik, zdradziła, że po rozmowach z uczestnikami biegów, którzy mieli okazję biec wokół Szumów, ujmujące jest piękno przyrody.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katarzyna Kulik zdradziła, że na trasie zawodnicy wspierają się wzajemnie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwyciężczynią wśród kobiet na odcinku 35 kilometrów została Joanna Szmit, która swoją sportową przygodę zapoczątkowała trenując w KS Agros Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Joanna Szmit dodała, że stara się systematycznie brać udział w imprezach biegowych, głównie górskich i ulicznych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biegaczka zdradziła jakie dystanse przemierza przygotowując się do swoich startów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Joanna Szmit zachęca wszystkich do biegania.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodniczka z dystansu 35 kilometrów, która ukończyła bieg w czasie 03:56:55 stwierdziła, że piękne okolice Roztocza odkryła biorąc udział w zawodach biegowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Monika Dzierżeńska zdradziła w jaki sposób przygotować się do długodystansowych biegów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Odcinek 35 kilometrów ukończyła inna biegaczka, która linię mety przekroczyła w czasie 03:20:48. Zdaniem zawodniczki trasa była bardzo ciekawa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kamil Borowski który przyjechał z okolic Chełma przyznał, że swoją przygodę z bieganiem rozpoczął właśnie na Roztoczu. Zawodnikowi dystans niespełna 65 kilometrów udało się ukończyć w czasie 05:29:38.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poza biegaczami na trasie 120 kilometrów swoje umiejętności mieli okazję sprawdzić także rowerzyści MTB. Drugi linię mety przekroczył zawodnik, który w UltraRoztoczu wziął udział już po raz trzeci. Jak wyglądały przegotowania rowerzysty?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Sławomir Konopka zdradził jakie imprezy biegowe odbędą się już wkrótce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy zawodnicy na linii mety otrzymali pamiątkowe imienne medale. Dekoracja najlepszych zawodników odbyła się w niedzielę (15.05) na Rynku w Józefowie, gdzie spośród biegaczy rozlosowano atrakcyjne nagrody. Gdzie odbędzie się kolejne majowe Ultra Roztocze?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy sympatycy biegania będą mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności w kolejnej edycji wydarzenia. Zimowa wersja UltraRoztocza odbędzie się jak zawsze w styczniu w najbardziej wąwozowym terenie w Szczebrzeszynie. Bieg zorganizowany zostanie w dn. 7-8 stycznia przyszłego roku na dystansach: 10, 21, 30 i 60 kilometrów. Emocje zawodników, którzy dobiegli na linię mety świadczą, że biegi zostały zorganizowane na wysokim poziomie. Wszystkich serdecznie zachęcamy do zapisów.


Wyniki Letnie UltraRoztocze - 14.05 Józefów 2022 kliknij

Zapisy Zimowe UltraRoztocze -  7-8.01 Szczebrzeszyn kliknij

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (158)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe