Koncert "Śliczna jak lilija" w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu

  • 16.05.2022, 17:12 (aktualizacja 16.05.2022, 17:16)
  • Ewelina Michalska
Koncert "Śliczna jak lilija" w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski…
W rocznicę urodzin św. Jana Pawła II (18.05) parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu zaprasza na koncert pieśni maryjnych „Śliczna jak lilija” – Basia Pospieszalska śpiew, Joachim Mencel, lira korbowa.

Joachim Mencel jest uznanym profesorem krakowskiej Akademii Muzycznej, wybitnym jazzman, współtwórcą zespołu New Life M, stojącego u początków muzyki chrześcijańskiej w Polsce, kompozytorem legendarnego przeboju muzyki uwielbienia „Twoja miłość jak ciepły deszcz”;

Basia, wokalistka, najmłodsza przedstawicielka drugiej generacji rodziny Pospieszalskich. Łączy ich wyjątkowy kunszt wykonawczy, ogromna wrażliwość muzyczna, a przede wszystkim nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Skromnymi środkami – tylko głosem i dźwiękiem liry korbowej, muzycy wykonując stare – tradycyjne i współczesne pieśni maryjne, zapraszają słuchaczy (a może raczej uczestników), nie tylko do przeżycia wydarzenia artystycznego, ale też duchowego.

Fenomenem wykonań duetu jest napięcie jakie rodzi się ze szlachetnej prostoty głosu solistki i bogactwa brzmienia liry. Prof. Joachim Mencel potrafi bowiem z archaicznego instrumentu wydobywać brzmienia niezwykłe, sprawiając, że kilkudziesięciominutowy recital zaskakuje wielością barw i nastrojów. Basia natomiast, autentyzmem interpretacji eksponuje piękno tekstów i pomaga zanurzyć się w ducha modlitwy.

Ewelina Michalska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe