Osuchy: XXIII Powiatowy Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej

  • 20.05.2022, 15:26 (aktualizacja 20.05.2022, 15:43)
  • Joanna Ferens
Osuchy: XXIII Powiatowy Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej
Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju i PTTK Oddział Biłgoraj zapraszają uczniów szkół podstawowych (kl. V-VIII) i szkół średnich z terenu powiatu biłgorajskiego do udziału w XXIII edycji Powiatowego Konkursu o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej. Konkurs odbędzie się 9 czerwca 2022 o godz. 10:00 w Domu Pamięci w Osuchach.

Zgłoszenia uczniów do konkursu (maksymalnie 5 z jednej szkoły), przyjmowane będą do dnia 27 maja 2022 roku do godziny 16:00. Nauczyciele przesyłają wypełniony formularz zgłoszeniowy (na adres e - mailowy: [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, 23 – 412 Łukowa 569a) z nazwiskami uczniów wyłonionych po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych.

Program Konkursu:
godzina 10:00 - powitanie i otwarcie konkursu złożenie kwiatów na cmentarzu partyzanckim
godzina 10:30 - test wiedzy o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej
godzina 11:30 - gra terenowa Śladami Partyzanckiej Bitwy pod Osuchami „Wicher nad Sopotem” (Organizator – Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju)
godzina 13:00 – wręczenie dyplomów i podziękowań.

Laureaci otrzymają nagrody podczas uroczystości rocznicowych w Osuchach, które w tym roku odbędą się 26 czerwca. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału i zachęcają do zapoznania z informacjami o grze terenowej „Wicher nad Sopotem”, które można znaleźć w serwisie youtube TUTAJ.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Joanna Ferens

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe