Puchar Polski w kolarstwie szosowym

  • 17.05.2022, 10:44 (aktualizacja 17.05.2022, 10:50)
  • Małgorzata Zaręba
Puchar Polski w kolarstwie szosowym Fot. KS Agros Zamość
Po malowniczych trasach Powiatu Zamojskiego minionego weekendu (07-08.05) odbył się Puchar Polski w kolarstwie szosowym. Przy okazji prestiżowej imprezy jaką jest niewątpliwie Puchar Polski odbył się wyścig kolarski „Po Ziemi Zamojskiej”.

Pierwszego dnia wydarzenia w sobotę  (07.05) odbyła się jazda indywidualna na czas, natomiast dzien później w niedzielę (08.05) zorganizowane zostały wyścigi ze startu wspólnego. W zawodach wzięli udział kolarze z całej Polski, rywalizując w kilku kategoriach wiekowych oraz w dwóch etapach wyścigu.

Zmagania cyklistów rozegrały się w takich kategoriach wiekowych jak: żakini, żak, młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy, juniorka, junior, kobiety Open oraz Orlik. Pierwszy zawodnik w wyścigu jazdy indywidualnej na czas stanął na starcie w sobotę 07 maja w samo południe. Trasa wyścigu przebiegała od Kalinowic do miejscowości Rachodoszcze.

Drugiego dnia rywalizacja przeniosła się na trasy przebiegające przez: Kalinowice (Szkoła Podstawowa) – Pniówek – Białowola – Rachodoszcze – Boża Wola – Majdan Ruszowski – Łabunie (ul. Lipowa) – Łabunie (ul. Lipska) – Ruszów – Ruszów Kolonia – Zalesie – Białowola – Pniówek – Kalinowice (Szkoła Podstawowa), ze startem i metą w Kalinowicach przy Szkole Podstawowej, przy ruchu drogowym częściowo ograniczonym. O godzinie 10:30 rozpoczął się pierwszy wyścig ze startu wspólnego w kategorii wiekowej Junior Młodszy.

W zmaganiach wzięli udział zawodniczki i zawodnicy z całe Polski. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali nagrody finansowe. Ceremonię dekoracji swoją obecnością zaszczycili: Radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Gałaszkiewicz, Wicestarosta Zamojski Witold Marucha oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Ewa Balicka.

Klasyfikacje końcowe zarówno jazdy indywidualnej na czas jak i wyścigów ze startu wspólnego są dostępne na stronie internetowej Klubu Sportowego „Agros” Zamość. Zapraszamy również do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wyścigów zamieszczonej na Facebooku Klubu Sportowego „Agros” Zamość.

Wyścig Kolarski został zorganizowany na zlecenie Polskiego Związku Kolarskiego przy współpracy z: Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Powiatem Zamojskim, Gminą Zamość, Gminą Adamów, Gminą Łabunie oraz Okręgowym Związkiem Kolarskim w Lublinie. Wodę kolarzom podczas zmagań ufundowała Rodovita z Roztocza. Klub Sportowy „Agros” Zamość, jako główny organizator serdecznie dziękuje za pomoc przy organizacji oraz wparcie finansowe.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe