Pomoc Humanitarna do Kijowa

  • 17.05.2022, 10:53 (aktualizacja 17.05.2022, 10:55)
  • Małgorzata Kryk
Pomoc Humanitarna do Kijowa
Nasza Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej od pierwszych dni wojny na Ukrainie nieustannie prowadzi działalność humanitarną ukierunkowaną na pomoc zarówno Ukraińcom, jak również Polonii zamieszkującej tereny Ukrainy.

Kolejny konwój z pomocą humanitarny dotarł do stolicy Ukrainy. Dzięki naszej Caritas, ks. Marcinowi Jakubiakowi i dzielnym Wolontariuszom mogliśmy tym razem dostarczyć m.in.: quady dla ukraińskiej armii. To była również świetna okazja do zagrania meczu międzynarodowego. Ukrainę reprezentowała FC „Maestro”, gwiazdy show-biznesu, kina i Żołnierze natomiast po drugiej stronie murawy nasi dzielni Wolontariusze, którzy od początku wojny dzielnie niosą pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Odegranie hymnu narodowego to ważny moment każdego meczu dla zawodników, jak i dla kibiców i tym razem również go nie zabrakło. Mecz był również wyjątkowy z tego względu, że zawodników na murawę wyprowadzały żony walczących na froncie.

Nasi mężowie walczą na froncie, za wolną Ukrainę. Wsparcie od polskich sąsiadów jest dla nas bardzo ważne i dziękujemy tym wszystkim, którzy nie bali się tu przyjechać.” W przerwie między połowami polscy przyjaciele zaprezentowali drużynie 14 Volodumur-Voiunskij trzy quady z przyczepami. Posłużą do transportu rannych żołnierzy z pola bitwy do najbliższego ośrodka medycznego.

Po meczu gwiazda Dynama Kijów - Victor Moroz podpisał piłki, które trafiają do Kanady, do banku "UCU". Odbędzie się licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc ciężko rannym żołnierzom ukraińskim. A Kirill Koval z Kijowa zrzucił cały ciężar tego wydarzenia na swoje barki i stworzył je. Fajnie jest tworzyć historię swojego kraju z takimi osobowościami!

Mecz zakończył się remisem: 4×4. 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe